Wrzesień 19 2020 13:24:08
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Motonawigacja - bezpieczna droga

W dniu 24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w uroczystości szkolnej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, objętej patronatem Starosty Płockiego, organizowanej pod hasłem "Motonawigacja - bezpieczna droga".  W charakterze gości specjalnych udział wzieli Łukasz i Karol Kędzierscy - wielokrotni mistrzowie Polski w sportach motorowych. Łukasz Kędzierski uczestnik Rajdu Dakar.                  

Obrazy newsów: zdjcie0107.jpg


       Celem spotkania było propagowanie bezpiecznych, odpowiedzialnych i przemyślanych zachowań na drodze, rozwijanie umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz propagowanie wiedzy z zakresu motoryzacji. W trakcie spotkania został przeprowadzony konkurs dla uczniów pod wyżej wymienionym tytułem. Naszą szkołę reprezentował Pietrzyk Adam. 

Obrazy newsów: zdjcie0104.jpg

D. Jaros

Ku niepodległej

Ku niepodległej - pokaz historyczny

Dnia 7 marca odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej  Rekonstrukto, który miał na celu przybliżyć losy bohaterów walczących o wolność, honor i ojczyznę. Prowadzący przedstawili dążenia niepodległościowe naszych rodaków. Omówili rolę i legendę Józefa Piłsudskiego. Uczniowie mogli obejrzeć stroje: szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I Brygady Legionów Polskich,  a także repliki broni używanych przez powstańców i żołnierzy z czasów I wojny światowej. 

                 Obrazy newsów: dsc02652.jpg    

       Na szkolnej scenie pojawili się uczniowie, którzy wcielali się w rolę dzielnych, czasem rannych żołnierzy, a piękne sanitariuszki mogły umiejętnie opatrywać rany bohaterów.                                                                    

                                   Obrazy newsów: dsc02668.jpg                          

      To była wesoła i niezwykle ciekawa lekcja historii.

Iwona Michalska - Milczarek

Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki

       W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpiliśmy do akcji dokarmiania ptaków. Zima to najtrudniejszy okres dla zwierząt w tym również dla ptaków. Na spotkaniu SKW dzieci zrobiły karmniki, które następnie zawiesili na terenie szkoły. Dzieci chętnie przynoszą do szkoły ptasie przysmaki – słoninkę, nasiona, ziarna zbóż. Monitorują sytuację aby w karmnikach cały czas było pożywienie.

Obrazy newsów: dsc02648.jpg

Obrazy newsów: dsc02646.jpg

Szkolenie dla uczniów szkól podstawowych zorganizowane przez KRUS

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na temat "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Pozwoliło on uczniom pogłebić wiedzę na temat najczęstrzych przyczyn wypadków, które zdarzają się w gospodarstwach rolnych. Na podsumowanie zajęć prowadząca ogłosiła konkurs plastyczny o wyżej wymienionej tematyce.

Obrazy newsów: dsc02640a.jpg

Obrazy newsów: dsc02641a.jpg

D. Jaros

Bal karnawałowy 2018

Bal  karnawałowy

     13 stycznia odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów naszej szkoły. Starannie przygotowane, fantazyjne stroje ubarwiły korytarz szkolny. Uczniowie klas 0-VII chętnie bawili się na udekorowanym balonami i serpentynami parkiecie. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowana krainę księżniczek, biedronek, strażaków oraz innych barwnych postaci z bajek.

Obrazy newsów: dsc02627.jpg

Obrazy newsów: dsc02626.jpg

     Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna. Podczas imprezy odbyły się konkursy. Jednym z nich był najciekawszy strój. Każda klasa miała okazje zaprezentować swoje stroje spośród których został wybrany jeden najciekawszy. Drugim konkursem było wybranie najpiękniej bawiącej się pary podczas balu. Każdy wygrany otrzymał drobny słodki upominek. Choć wszyscy wspaniale się baw i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upłynął szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

Samorząd Uczniowski

Szkolny Dzień Babci i dziadka 2018

Dzień Babci i Dziadka

      Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Jak co roku w naszej szkole  nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej 8 lutego 2018 roku. Licznie przybywający do naszej placówki goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju.  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Maria Perka, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Życzyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki i piosenki dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie wystąpiły  dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. 

Obrazy newsów: dsc02577.jpg

Obrazy newsów: dsc02603.jpg

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.  Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem,  przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 


                                                                                                                                                                                             Agnieszka Jarzyńska

Choinka szkolna 2018

Choinka szkolna

„Karnawał, karnawał to taniec zabawa.  To rytm, który przenika, gdy płynie muzyka…”

Obrazy newsów: dsc02478.jpg

    Karnawał to przede wszystkim okres balów i zabaw. Podobnie jest i w naszej szkole. Zabawa choinkowa odbyła się 13 stycznia 2018 rokui trwała od godziny 13.00 do godziny 19.00. Przy przebojach bardziej i mnie znanych wszyscy świetnie się bawili. Nad oprawą muzyczną czuwał Damian Bogiel, który wykorzystując specjalne efekty świetlne sprawił, że wszyscy czuli się, jak na karnawale w Rio de Janeiro. Rodzice z Trójek Klasowych zadbali o poczęstunek, na który wszyscy z wielkim apetytem oczekiwali. Najbardziej oczekiwany gość tego wieczoru Mikołaj  przybył na koniec zabawy i wręczył każdemu dziecku słodką paczkę.

Spotkanie opłatkowe 2017

Spotkanie opłatkowe  – „KRĘTA DROGA  DO STAJENKI”

    Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej szkolnej rodzinie przeżywaliśmy go bardzo uroczyście.  W dniu 22 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe, którego myślą przewodnią były słowa: „Kręta droga do stajenki” Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś zastąpią one nas – dorosłych w podtrzymywaniu takich tradycji, do których tak bardzo jesteśmy przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość.


 

Obrazy newsów: p1010382.jpg

 

Atmosfera tego spotkania była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego wydarzenia. W tym dniu uczniowie klas VI –VII wystawili Jasełka, oddając nastrój zbliżających się  świąt, nadając  spotkaniu  niepowtarzalnego  klimatu. Także poprzez śpiew kolęd, pastorałek
i świąteczną muzyką. Scenografia, stroje młodych aktorów, a przede wszystkim ich piękna i pełna emocji gra zachwyciły liczną publiczność, wśród której byli uczniowie i rodzice,  nauczyciele, pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Słubice Pan Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Katarzyna Milczarek. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć naszego Księdza Proboszcza Jacka Warzechy. Po przedstawieniu uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia,  a potem zasiedli do wigilijnego stołu. To było bardzo świąteczne spotkanie.  
Gdy ucichły oklaski, nasze myśli zmierzały jeszcze  bardziej ku świątecznym dniom. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu uroczystości, a zaproszonym gościom za przybycie.

Jolanta Jaros

Warsztary profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne "Przemoc rówieśnicza"

    W dniu 13 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV - VII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, zorganizowanych przez GOPS w Słubicach. Pozwoliło to uczniom pogłębić wiedzę,  na temat radzenia sobie, w przypadku spotkania się ze zjawiskiem przemocy, czy też agresji. Uczniowie zostali także poinformowani o konsekwencjach karnych, jakie  może ponieść osoba,  agresywna,  czy stosująca przemoc wobec innych.

Obrazy newsów: dsc02425.jpg

Obrazy newsów: dsc02427.jpg

Dariusz Jaros

Rok Wolontariatu

Rok Wolontariatu w naszej szkole

      Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie, nowych umiejętności, na poznanie  ciekawych ludzi i świata. Uwrażliwia  na potrzeby drugiego człowieka i tworzy przestrzeń do fundamentalnego wyboru: więcej mieć czy bardziej być. Wolontariat nie może wiązać się z przymusem i niechęcią,  wtedy traci swój sens. Wolontariusz to osoba , która dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także  rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
       Dzień 5 grudnia 2017 roku obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W związku z tym w naszej szkole odbył się apel, który miał na celu przybliżyć wszystkim uczniom  ideę wolontariatu i zapoznać z zasadami działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Od roku szkolnego 2017/2018 wchodzą w życie szczegółowe regulacje dotyczące zakresu działań szkoły w obszarze wolontariatu. W związku z tym w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu. W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego porządkowali opuszczone groby na cmentarzu parafialnym w Zycku Polskim. Włączyli się w akcję świąteczną paczka dla osób starszych i samotnych, zbiórkę korków na sprzęt dla osoby niepełnosprawnej oraz w akcję „Góra Grosza”, w której uczestniczymy od wielu lat. 

Obrazy newsów: zdjecia_002a.jpgObrazy newsów: zdjecia_004a.jpg

Obrazy newsów: zdjecia_006a.jpg

         Podejmowane działania mają na celu zaangażowanie dzieci w bezinteresowną pomoc innym osobom, uwrażliwienie na potrzeby innych, a także na zwrócenie uwagi na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Edyta Michalak, Agnieszka Jarzyńska

Mikołajki w Happy Parku

Mikołajki w Happy Parku

       Dnia 7 grudnia 2017 roku dzieci  klas 0 – 4 świętowały Mikołajki w Happy Parku w Strożewku. Wyjazd był wspaniałym czasem pełnym zabawy, śmiechu i radości. Na dzieci czekał Mikołaj, z którym mogły przywitać się i zrobić sobie zdjęcie.

Obrazy newsów: dsc02410b.jpg

       Podczas swobodnej zabawy pod okiem nauczycieli na dzieci czekały również niespodzianki przygotowane przez śnieżynki. Dzieci spędziły ten czas na wspólnej bardzo aktywnej zabawie. W dobrych humorach wróciły do szkoły.

Edyta Michalak

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink