Wrzesień 19 2020 13:38:15
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Andrzejki integracyjne 2017

Andrzejki integracyjne w Piotrkówku

       Kultywując tradycje po raz kolejny odbył się w naszej szkole integracyjny bal andrzejkowy, w którym uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Mocarzewa. W tym roku bal odbył się 30 listopada.

Samorząd Uczniowski zadbał o dobór odpowiedniej muzyki do tańca, a także przygotował wróżby i konkursy w których  wszyscy chętnie brali udział. Można było „wywróżyć” sobie najbliższą przyszłość, czy wreszcie imię przyszłego chłopaka lub dziewczyny.

Dzieci chętnie korzystały z możliwości poznania swojej przyszłości. Dla wszystkich jak, co roku czekał słodki poczęstunek, który ufundowany został przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Słubicach, za który serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                           Żaneta Żuchowicz, Małgorzata Perka
                                                                                                                               oraz Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

           W dniu 24 listopada 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Obrazy newsów: img4210b.jpg

        Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci słuchały wierszy i  bajki, odpowiadały na zagadki, śpiewały piosenkę, wykonały prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek (to, co misie lubią najbardziej!!!).

                                                                                                                                                                                                              Edyta Michalak.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Mamy swoje prawa – znamy swoje prawa

       Co świętowaliśmy w naszej szkole 20 listopada? Oczywiście Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Już po raz czwarty skorzystaliśmy z okazji, aby przypomnieć dzieciom, że oprócz obowiązków  mają swoje prawa. Wcześniej uczniowie z klas V-VII obejrzeli film edukacyjny: Nasze prawa, który wprowadził ich w tematykę obchodzonego święta. Wspólne spotkanie wszystkich uczniów oraz nauczycieli rozpoczęło się na trzeciej godzinie lekcyjnej, gdy na sali pojawił się Król Maciuś Pierwszy, a wraz z nim Jego dworzanie,  (uczniowie z klas II –IV) w odświętnych strojach. Nie dziwił fakt, że oczy wszystkich skupiły się właśnie na nich. W przygotowanej inscenizacji  Mamy swoje prawa – znamy swoje prawa, przedstawili nam  pomysły na zapamiętanie praw, jakie mają dzieci. Niektóre scenki od razu wywołały uśmiech na twarzach, także dorosłych. Dzieci skorzystały ponadto  z okazji, żeby o swoich prawach  zaśpiewać. Wszystkim, chyba najbardziej, utkwiły w pamięci słowa: Dziecka prawa, to ważna sprawa….

Obrazy newsów: p1010351b.jpg


      Na medal, a właściwie na nagrody, spisali się również uczestnicy konkursu krasomówczego: Moje ulubione prawo, z klas V-VII. Świetnie sobie poradzili
z wykonaniem zadania. Jednak największą uwagę jury skupiła wypowiedź uczennicy z klasy VI Aleksandry Dybiec. Była zdecydowaną faworytką konkursu. Byliśmy pod dużym wrażeniem, kiedy przekonywała nas o tym, że dzieci mają niezbywalne prawa i należy ich zawsze przestrzegać. To zasługa Jej perfekcyjnego przygotowania i znajomości tematu. Równie przekonująco i z zaciekawieniem słuchaliśmy wypowiedzi Moniki Mosakowskiej (II miejsce) oraz Katarzyny Mossakowskiej (III miejsce) z klasy VI.

Obrazy newsów: p1010361b.jpg

      Dużo wrażeń wzbudził „Taniec z prawami dziecka”, wykonany przez uczniów z klas młodszych. Mimo, że początkowo trochę nieśmiało się poruszali, przy dźwiękach melodii ale wywołali reakcję „wow”. Przez chwilę panował nastrój, jak na balu, z prawami w roli głównej. Znajomości praw, wytrwale poszukiwano, podczas gry dydaktycznej: Poszukiwaczka prawdy o prawach. O niektórych można, z całą pewnością powiedzieć, że prawa dziecka „mają w jednym paluszku”. Słodkie upominki, może chociaż trochę zrekompensowały ich wiedzę. Atmosferę wspólnego świętowania podgrzewały gromkie brawa.
      Tak, jak na lekcjach przypominamy uczniom o ich obowiązkach, tak warto, aby podczas Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przemówiły dzieci, przypominając dorosłym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały.

           

 

              Byłam, widziałam, zrelacjonowałam na bieżąco: Jolanta Jaros

Narodowe Święto Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 10 listopada o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

news: DSC02343a.jpg

news: DSC02347a.jpg

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV-VII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Iwony Michalskiej – Milczarek i nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Perki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu takie utwory: „ Taki kraj”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Miejcie nadzieję”, „ Biały krzyż”, i „ Ojczyzno ma”. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Iwona Michalska - Milczarek

 

Śniadanie Daje Moc

Dzień Śniadanie Daje Moc


W dniu 8 listopada 2017 r. klasy 0-3 Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie Daje Moc. Rozpoczęliśmy filmem edukacyjnym dotyczącym zdrowego odżywiania.

Images: P1010337a.jpg

Images: P1010341a.jpg

Następnie każda klasa wykonała zdrowe posiłki: kanapki, sałatki, surówki oraz zdrowe przekąski. Kulminacyjnym punktem tego dnia była wspólna degustacja zdrowego śniadania. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Okazało się, że nasze dzieci znają bardzo dobrze zasady zdrowego odżywiania.


Wychowawczynie klas 0 - III

Projekt Edukacyjny "Odżywiamy się Zdrowo"

 

Projekt Edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”

W dniach 6-8 listopada 2017r. klasy 0-3 wraz z wychowawcami realizowały projekt edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”. W ramach projektu dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania, przedstawiły krótkie inscenizacje o wyżej wymienionej tematyce, wykonały prace plastyczno-techniczne związane ze zdrowym odżywianiem oraz przygotowały zdrowe posiłki.

news: DSC02312a.jpg

news: DSC02323a.jpg

news: DSC02336a.jpg

Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Wychowawczynie klas 0 - III

Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klasy I połączone z Dniem Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I. Była to wyjątkowa chwila gdyż tego dnia obchodziliśmy również Święto Edukacji Narodowej.

Images: P1010283a.jpg

Images: P1010284a.jpg

W gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Images: P1010290a.jpg

Images: P1010298a.jpg

Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Pani Małgorzaty Perka zaprezentowały piękny program artystyczny. W nagrodę otrzymały upominki od starszych kolegów i rodziców. Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką z poczęstunkiem.

Małgorzata Perka

 


 

Dzień Patrona

Dzień Patrona

W październiku każdego roku, w rocznicę przekazania sztandaru naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona. Uroczystość przygotowały panie Iwona Michalska – Milczarek i Sylwia Milczarek- Jaworska.

news: P1010306a.jpg

news: P1010325a.jpg

Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat życia Władysława Jagiełły, wykonywali zadania ortograficzne, matematyczne, historyczne i sprawnościowe. Głównym punktem obchodów święta szkoły był Turniej Sportowy. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Kibice żywo dopingowali swoje drużyny. Konkurencje budzące najwięcej emocji to : „ walka ze smokiem” i „ wyścigi na rączym rumaku”. Uczestników tych konkurencji nagrodzono salwą śmiechu i gromkimi brawami.

news: P1010332a.jpg

news: P1010315a.jpg 

Na koniec zawodów organizatorzy serdecznie pogratulowali wszystkim startującym osiągniętych wyników i wręczyli słodki upominek. Dzień ten upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze i na długo pozostanie nam w pamięci.

Iwona Michalska–Milczarek, Sylwia Milczarek-Jaworska

Spotkanie z Panem Dobromirem Makowskim

23 września 2017 roku klasa VI i VII uczestniczyły w poruszającym spotkaniu z Panem Dobromirem Makowskim, które odbyło się w ramach profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.

news: DSC02239a.jpg

news: DSC02245a.jpg 

Pan Dobromir podzielił się z nami wstrząsającą historią swojego życia, którą udowodnił, że nigdy nie jest za późno, aby stać się lepszym człowiekiem. Ostrzegał uczestników, aby nie ulegać złym wpływom i kierować się w życiu własnym rozumem. Historia jego życia udowadnia, że wszystko jest możliwie, jeśli tylko chcemy podjąć wysiłek i żyć kierując się bezcennymi wartościami.

Sylwia Milczarek - Jaworska

Dzień Cłopca 2017

Dzień Chłopca 2017

W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopca zorganizowaliśmy wyjazd do Domu Kultury w Płocku na przedstawienie pt. „Ach ta Pippi” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

news: 001.jpg

news: 006.jpg

Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy zabawne perypetie głównej bohaterki. Szczególną uwagę przyciągały pacynki Aniki i Tomka, które w rękach aktorów świetnie odgrywały swoje role. To było dla nas coś nowego. Pierwszy raz oglądaliśmy przedstawienie z pacynkami w roli głównej. Bardzo nam się podobało za co nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

Żaneta Żuchowicz, Małgorzata Perka

 

Dzień Języków Obcych

 

Dzień Języków Obcych

29 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Inicjatywa ta powstała, aby podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Celem spotkania było również zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz zachęcenie ich do zdobywania wiedzy o innych krajach i kulturach. Uczniowie z klasy VI i VII chętnie włączyli się w organizację spotkania. Samodzielnie przygotowali i przedstawili prezentacje multimedialne o Rosji i Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz śpiewali piosenki po rosyjsku i angielsku.

news: P1010277a.jpg

news: P1010272a.jpg

Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Rosji i Zjednoczonym Królestwie. Okazało się, że uczniowie doskonale rozpoznają flagi europejskich krajów oraz znają wiele słynnych miejsc i zabytków. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy dowiedzieli się nowych, ciekawych rzeczy oraz, że dobrze się bawili.

Sylwia Milczarek - Jaworska

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink