Łącznie użytkowników: 263 Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia
Akcja "Szkoła do hymnu"
Akcja „Szkoła do hymnu”
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły, już po raz czwarty, włączyli się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich klas wraz z Radą Pedagogiczną oraz pracownikami administracji i obsługi uroczyście zaśpiewały Hymn Polski. W tym dniu odbyła się także akademia z okazji Narodowego Święta Niepodlgości.
W dniach od 15 listopada do 6 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej w Piotrkówku organizowana jest przez wolontariuszy akcja charytatywna Świąteczna Zbiórka Żywności dla Starszych Osób zamieszkujących na naszym terenie. Głównym celem tej akcji jest pokazanie starszym mieszkańcom naszego terenu, że młodzi ludzie pamiętają o nich i chociaż przez ten niewielki gest przekazania paczki i złożenia życzeń są razem z nimi. Celem zaangażowania wolontariuszyw zbiórkę żywności jest przede wszystkim uwrażliwienie na potrzeby innych osób, integracja młodzieży, wyrabianie umiejętności współpracy w grupie, ale także możliwość poznania zasad organizowania akcji i zbiórek charytatywnych.
W związku z tym prosimy o przynoszenie do szkoły produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia (mąka, cukier, olej, ryż, makaron, konserwy, herbata, kawa, kasza, słodycze itp.). Zebrana w ten sposób żywność zostanie przed Świętami Bożego Narodzenia dostarczona seniorom.
„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”
Dnia 29 października 2021roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili cmentarz parafialny w Zycku Polskim, aby posprzątać opuszczone groby i zapalić znicze. Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy póki ktoś pamięta, niszczy złe wspomnienia, sprawia że wszystko, co czyni człowiek w życiu zostawi ślad. Akcja sprzątania grobów jest okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem.
A choć ich życia płomień zgasł.
To myśli o nich
są przecież w nas.
Maria Czerkawska
Jak pisał ksiądz Jan Twardowski w wierszu „O stale obecnych”
Mówiła, że naprawdę można kochać umarłych bo właśnie oni są uparcie obecni
nie zasypiają
mają okrągły czas więc się nie spieszą
spokojni ponieważ niczego nie wykończyli
nawet gdyby się paliło nie zrywają się na równe nogi
Ślubowanie klasy I oraz obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej
Ślubowanie klasy I oraz obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej
Dnia 13 października 2021r w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I.
Tego dnia swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Słubice Pan Jacek Kozłowski. W gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.
Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Pani Żanety Żuchowicz zaprezentowali piękny program artystyczny. W nagrodę otrzymali prezenty od Pana Wójta oraz upominki od starszych kolegów i rodziców. Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką z poczęstunkiem dla klas 0 – III.
Tego dnia obchodziliśmy również Święto Edukacji Narodowej. Jak co roku do wspólnego świętowania zaprosiliśmy nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie w kilku słowach wyrazili swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie oraz poprzez śpiew przekazali moc serdecznych życzeń wszystkim pracownikom oświaty.
Miłym akcentem tego dnia była obecność Radnej Powiatu Płockiego Pani Marty Michalak z życzeniami dla pracowników szkoły oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
W poniedziałek 11.10.2021r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do kina HELIOS w Płocku na film pt. „Jak rozmawiać z psem”. Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.
Celem wycieczki było:
– integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,
– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz środkach transportu,
– poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino).
Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Ewakuacja w szkole…6 października 2021r. o godz. 10.00 w szkole nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły usłyszeli alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku, musieli go niezwłocznie opuścić. Akcję nadzorowała Ochotnicza Straż Pożarna z Gminy Słubice, która bardzo szybko dotarła na miejsce po zawiadomieniu o pożarze. Wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie oczekiwano na informacje o przyczynie pożaru. Na szczęście okazało się, że jest to tylko próbna ewakuacja. Zarządzono zorganizowanie przeprowadzenia takiej akcji, żeby przećwiczyć zasady postępowania w sytuacji pożaru. Statystyki pokazują, że w szkołach zdarzają się przypadki występowania zagrożeń powodujących konieczność przeprowadzenia ewakuacji ludzi i mienia. Aby ewakuacja przebiegała bezpiecznie, ważne jest stworzenie w szkole odpowiednich warunków techniczno-budowlanych oraz organizacyjnych. Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.
Uczniowie naszej szkoły 20 września 2021r. uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Policji w Gąbinie. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe oraz foteliki w samochodach rodziców i zapięte pasy w czasie jazdy. Pan dzielnicowy poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Policjanci przypomnieli także o konieczności noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, co nie zawsze jest przestrzegane nie tylko przez dzieci ale także przez osoby dorosłe i jakie konsekwencje grożą z nieprzestrzegania tego przepisu. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przez policjantów w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości wśród naszych uczniów i pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią. Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.
Dziś 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Mimo, że był to kolejny okres ze zdalnym nauczaniem, z powodu pandemii COWID -19. Wielu uczniów naszej szkoły osiągnęło dobre, bardzo dobre oraz celujące wyniki w nauce.
Do wyróżniających uczniów w naszej szkole należą:
Krystian Felczak z kl. VIII,
Julia Józwik i Kacper Józwik z kl. VII,
Wiktoria Dudkiewicz, Julia Kaczmarek, Marcin Lenarcik z kl. VI,
Paulina Lenarcik z kl. V,
Emil Błaszczyk i Piotr Olkowicz z kl. IV,
Patryk Sztandur z kl. III,
Bartosz Rączka z kl II,
Anna Kaczmarek i Kacper Kaczmarek z kl. I.
Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Oprócz świadectw z wyróżnieniem uczniowie klas V-VII: Paulina Lenarcik, Wiktoria Dudkiewicz, Julia Józwik, Kacper Józwik otrzymali Stypendium Wójta Gminy Słubice a ich rodzice listy gratulacyjne.
Czytelnikiem Roku została Antoni Matusiak z kl. I.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy miło spędzonych wakacji:
Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Dyrektor i nauczyciele oraz pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej im. Wł Jagiełły w Piotrkówku
W czwartek 10 czerwca 2021 r. chętni uczniowie naszej szkoły oraz dzieciz przedszkola wyjechały na wycieczkę do płockiego ZOO. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po ZOO. Oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta z całego świata. Pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek o mieszkańcach ZOO. Największe zainteresowanie wzbudziły zwierzęta zamieszkujące Afrykę oraz mini - zoo.
Wzięliśmy również udział w lekcji edukacyjnej na której zaprezentowano nam gady mieszkające w „Akwarium”. Dzieci mogły również zobaczyć skórę z największego węża dusiciela.
Wyjazd udał się znakomicie, pogoda była iście wycieczkowa, wróciliśmy w bardzo dobrych humorach, trochę zmęczeni ale zadowoleni.
Drogie Dzieci. Dziś przeżywaliście bardzo ważne święto: Dzień Dziecka. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspólnie z Wami świętować z tej okazji.
Przygotowano dla Was, z tej okazji, moc atrakcji. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech i dziecięcy uśmiech. Lubimy, gdy się cieszycie i jesteście szczęśliwe.
Czego możemy Wam życzyć?
Życzymy, aby Wasze dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało, jak najdłużej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a Dzieciom za WSPANIAŁĄ ZABAWĘ.
Wszystkiego najlepszego Kochane Dzieci.
Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna i pracownicy obsługi.