Kwiecień 08 2020 19:13:03
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Narodowe Święto Niepodległości 2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

    Obrazy newsów: dsc03889.jpg                      Obrazy newsów: dsc03892.jpg

 

 

Obrazy newsów: dsc03894.jpg                               Obrazy newsów: dsc03896.jpg

Warsztaty edukacyjne

Warsztaty edukacyjne

            W dniu 13 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych,  w ośrodku Stowarzyszenia Ekologiczno - Kulturalnego Ziarno, który znajduje się przy gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie.

Nasi wychowankowie uczestniczyli w kilku rodzajach zajęć:

Obrazy newsów: zdjcie0360.jpg

- Funkcjonowanie gospodarstwa ekologicznego, gdzie zapoznali się z zasadami zrównoważonej konsumpcji, oraz tajnikami produkcji sera.

- Na zajęciach w Biopiekarni dzieci dowiedziały się z jakich rodzajów mąki wypieka się zdrowe pieczywo. Podczas tych zajęć samodzielnie wypiekały ekologiczne bułeczki.

Obrazy newsów: zdjcie0370.jpg

- W trakcie zajęć, podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego, uczestnicy warsztatów poznali ciekawostki z życia pszczół.

- Na zajęciach z Bioróżnorodności, dzieci poznały owady zapylające. Jednocześnie zobaczyły hodowlę oraz poznały tajniki z życia rodziny trzmielej.

- Na kolejnych zajęciach pogłębili wiedzę  na temat tradycji i folkloru naszego regionu oraz zapoznały się z cechami charakterystycznymi wycinanek sannickich oraz samodzielnie je wykonywały.

Obrazy newsów: zdjcie0368.jpg

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu za zaproszenie na bardzo ciekawe zajęcia a Panią ze Spółdzielni Socjalnej ”Cor et monus” za przygotowanie pysznego posiłku.

D. Jaros

Akcja #SzkołaDoHymnu

     "Szkoła do hymnu"

Obrazy newsów: dsc03904.jpg

    Dziś (piątek 8 listopada) o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wraz z Radą Pedagogiczną wzieli udział w akcji "Szoła do Hymnu". Była to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem było włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiweanie czterech zwrotek hymnu narodowego. Pozdrawiamy wszystkich uczestników akcji.

Warszraty prpfilaktyczne

           Dnia 10 września uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w  WARSZTATACH PROFILAKTYCZNYCH CYBERPRZEMOC I DOPALACZE.

Obrazy newsów: dsc03773.jpg

        Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych ( V-VI) i ( VII-VIII). Warsztaty przeprowadzono w bardzo  interesujący sposób,  wyzwalając pełne zaangażowanie obu grup. Osoba prowadząca profesjonalnie przedstawiła informacje i wiedzę merytoryczną, odpowiedziała na zadawane pytania uczestników. Składamy  podziękowania za przeprowadzone zajęcia, które pozwolą na lepsze poznawanie rozwiązywanie i przeprowadzanie interwencji w ewentualnych sytuacjach trudnych w szkole.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Obrazy newsów: dsc03771.jpg

      Dziś tj. 2 września uroczyście rozpoczeliśmy kolejny rok szkolny. Do naszej szkoły będzie uczęszczać 42 uczniów, 11 do klas I - III i 31 do klas IV - VIII oraz 13 dzieci do oddziału przedszkolnego.
Wszystkim uczniom, życzymy samych sukcesów w nauce oraz piątek i szóstek.

Rada Pedagogiczna

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019   

            W szkole 19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Nadszedł czas upragnionych wakacji. Uczniowie ciężko pracowali przez 10 miesięcy, by wreszcie przez dwa miesiące bawić się i odpoczywać.     Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu oraz przekazaniem sztandaru szkoły.

Obrazy newsów: dsc03766a.jpg

Klasa VIII  przedstawiła montaż słowno – muzyczny. Następnie klasa VII pożegnała ośmioklasistów.

Obrazy newsów: dsc03767a.jpg      Obrazy newsów: dsc03768a.jpg  

            Najlepsi uczniowie Daniel Lenarcik uczeń klasy VII oraz Wiktoria Dudkiewicz uczennica klasy IV odebrali świadectwa z wyróżnieniem z rąk dyrektora szkoły. Daniel Lenarcik za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymał Stypendium Wójta Gminy Słubice.  Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Zuzanna Kuźmińska uczennica klasy IV otrzymała nagrodę za 100% frekwencję.

Obrazy newsów: dsc03770a.jpg

Następnie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa, wszyscy otrzymali promocję do klas wyższych.
       Akademię zaszczycili  swoją obecnością  licznie przybyli rodzice.   

Dariusz Jaros                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Wycieczka rowerowa

 

Wycieczka rowerowa klasy 4

       Ostatni tydzień nauki szkolnej rozpoczęliśmy bardzo sympatycznie – wycieczką rowerową. Niedawno uczniowie klasy 4 zdali egzamin na kartę rowerową, więc to dobry czas, aby sprawdzić się w praktyce. Zaopatrzeni w sprawne rowery, kamizelki odblaskowe i dobre humory wyruszyliśmy w kierunku Słubic. Pogoda sprzyjała, jazda sprzyjała przyjemność.

Obrazy newsów: zdren_ii.jpg

Po drodze zatrzymaliśmy się przy Pomniku Bohaterów Powstania Styczniowego, aby w chwili ciszy wspomnieć tych, którzy oddali życie w powstaniu. Kolejny ( i obowiązkowy ) przystanek to lody – zimne i pyszne. Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach dotarliśmy przed godz. 10.00, zaliczyliśmy plac zabaw zajęliśmy miejsca w auli biblioteki w oczekiwaniu na spotkanie z Tomem Justyniarskim – autorek lektur i książek dla dzieci. Pan Tom z wielkim zaangażowaniem opowiadał o miłości i szacunku dla zwierząt, uczył nas, że są to nasi przyjaciele, o których trzeba dbać. Z przyjemnością słuchaliśmy, ale też i aktywnie uczestniczyliśmy w spotkaniu. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i ustawiliśmy się po autografy i książki p. Justyniarskiego.

Obrazy newsów: zd_ren_i.jpg

 

       Droga powrotna, jak to zwykle bywa, była dwa razy krótsza niż rano. Pełni dobrych myśli, pozytywnie nastawieni do ludzi i zwierząt, wróciliśmy do domów. Dzięki spotkaniu z p. Tomem Justyniarskim będziemy pamiętać, że „człowieka można ocenić poprzez jego stosunek do zwierząt”.

Renata Bartosiak

Podziękowanie

        Serdecznie dziękuję Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Piotrkówku za wspólne działania  na rzecz Naszej lokalnej społeczności, które stanowią olbrzymi wkład w budowaniu lokalnych więzi i umacnianie naszej Małej Ojczyzny. Nasze  działania pokazały jak przez odrobinę  dobrej woli i chęci pomocy innym jesteśmy w stanie zmienić świat wokół siebie. Szczególnie dziękuję wolontariuszom z klasy VIII,  którzy opuszczają progi naszej szkoły, mam nadzieję że to ziarno altruizmu zostało w Was zasiane i będzie procentować w przyszłości . Życzę  Udanego Wakacyjnego Odpoczynku oraz niezapomnianych przeżyć.

                                                                                                                         Edyta Michalak

                                                                                                      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Wycieczka wolontariuszy

Wycieczka Wolontariuszy do Skansenu Osadnictwa  Nadwiślańskiego w Wiączeminie  Polskim

         Dnia 11 czerwca 2019 r.  grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Piotrkówku wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu   udała się na wycieczkę  rowerową do pobliskiego Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Była to bardzo ciekawa i interesująca wyprawa mogliśmy obejrzeć kościół z 1935 roku, dawną szkołę oraz domy i gospodarstwa charakterystyczne dla osadników olenderskich. Byliśmy pod wrażeniem walorów krajobrazowych, które urozmaicają położenie skansenu, który jest fantastycznym nośnikiem do zachowania dziedzictwa kulturowego.

                                                                                                                         Edyta Michalak

                                                                                                           Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO w Płocku

     Dnia 05.06.2019r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piotrkówku z klas 0-III wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Wycieczka rozpoczęła się od lekcji w herpetarium. Pani, która prowadziła lekcje przybliżyła nam świat zwierząt egzotycznych, których na co dzień nie można u nas spotkać, a tu można było dotknąć, pogłaskać, a nawet zrobić sobie zdjęcie. Następnie  oglądaliśmy pozostałe zwierzęta zamieszkujące w Płockim ZOO. Po wyczerpującej i pełnej wrażeń wyprawie wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                                  Edyta Michalak

Życzenia wakacyjne

Obrazy newsów: wakacje_obraz_2019.jpg

 

Wesołych wakacji

            Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i radosnych wakacji. Niech  ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Każdy dzień letniego wypoczynku niech będzie dla Was wspaniałą i bezpieczną przygodą. Życzymy samych słonecznych dni, beztroskiego odpoczynku i dobrej zabawy.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2018/2019. Do zobaczenia 2 września 2019 r.

Rada Pedagogiczna

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink