Sierpień 08 2020 13:24:12
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Zadania do samodzielnego wykonania przez uczniów

W związku z przedłużeniem przerwy od zajęć lekcyjnych do świąt Wielkanocnych, prosimy naszych uczniów o wykonanie w tym tygodnu  (30.o3 -03.04.2020) kolejnych prac domowych z poszczególnych przedmiotów. Zadania dostępne są w zakładce. Dla uczniów - zadania do wykonania. (pobierz1). Bardzo proszę śledzić nowe informacje na stronie.

Komunikat do: rodziców, opiekunów i uczniów

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych  województwa  mazowieckiego  

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

na prośbę Mazowieckiej Policji przesyłam w załączeniu komunikaty skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów, związane z sytuacją epidemiologiczną,  z prośbą o ich upowszechnienie wśród wskazanych adresatów  (np. poprzez dziennik elektroniczny, komunikat na stronie szkoły lub w inny przyjęty sposób). 

  Z poważaniem   

Andrzej Kulmatycki

 dyrektor

Wydziału Biuro Kuratora Oświaty

rzecznik prasowy

Kuratorium Oświaty w Warszawie

tel. sek. 22 551 24 00 wew. 2121

mail: rzecznik@kuratorium.waw.pl

www.kuratorium.waw.pl

 RODO

https://www.kuratorium.waw.pl/pl/kuratorium/rodo/13785,Informacja-dotyczaca-przetwarzania-danych-osobowych.html

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje  o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich. 

 

 Drodzy uczniowie!

Drodzy uczniowie!  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali  w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich. 

Przygotowanie do próbnego egzaminu ósmoklasisty

Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

 Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

 - Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. (czytaj więcej)

Najlepszu sposób na naukę przed egzaminem

Szanowni Państwo,

podczas obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz zdalnego nauczania przychodzimy z pomocą! Nasze testy uczniowie mogą wykonać samodzielnie w domu, a w zaistniałej sytuacji to najlepszy sposób na naukę przed egzaminem.

Okienko testowe zostało wydłużone aż do 29.03.2020 r. do północy, aby wszyscy ósmoklasiści zdążyli wykonać testy.

W tym momencie w systemie są aktywne testy dla klas 8 z:

  • matematyki,
  • angielskiego,
  • czytania ze zrozumieniem oraz
  • ze znajomości lektur. 

Kolejne okienko testowe obejmuje testy z matematyki dla klas 5,6 i 7

Ponadto uczniowie mogą wykonać Testy dodatkowe: Strategie uczenia się, Optymizm oraz Potrzeby poznawcze. 

Szkołę można zarejestrować w każdym momencie poprzez wypełnienie formularza na naszej stronie: https://badanie.diagnoza.edu.pl/registration/register/

Pozdrawiam serdecznie,

Paulina Zaręba

Asystentka Zarządu

Dzieci uczą rodziców w domu

Szanowni Państwo, 

naszym wspólnym obowiązkiem w tym nadzwyczajnym czasie jest dołożenie wszelkich starań, by pozostające w domach dzieci i ich rodzice otrzymywali darmowe materiały do nauki w domu. Dlatego też przesyłam przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" - film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.  Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie filmiku wraz z tekstem z załącznika na Państwa stronach internetowych i/lub na profilu na Facebooku. 

Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U  

Korzystając z okazji przypominam, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, do udziału w którym zachęcam dzieci i ich rodziców.  

 

Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z poważaniem,

Dawid Wiejata 

koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców"

Dzieci uczą rodziców w domu

Szanowni Państwo,

przez wzgląd na zaistniałą sytuację postanowiliśmy w ramach, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji akcji "Dzieci uczą rodziców" przygotować dodatkowe lekcje do domowej nauki dla dzieci i rodziców. Dlatego też zwracam się z olbrzymią prośbą o zapoznanie się z załącznikami oraz o zamieszczenie załączonej grafiki i tekstu na stronach internetowych Państwa gminy (i innych stronach w miarę możliwości) i na profilach na Facebooku. Naszym wspólnym obowiązkiem jest dołożenie wszelkich starań by dzieci ten czas spędziły w domu i wykorzystały go na naukę. Liczba wszystkich lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji. Ale będzie ich minimum 5. 

Pierwsze materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Kolejne będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek.

 

Z poważaniem,

Dawid Wiejata 

koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "DzieciUcząRodziców"

Zadania do samodzielnego wykonania przez uczniów

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

            W dwutygodniowym okresie przerwy od zajęć prosimy naszych uczniów o wykonanie prac domowych z poszczególnych przedmiotów. Zadania dostępne są w zakładce Dla uczniów – zadania do wykonania

Rada Pedagogiczna

Zdrowo jem, więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem!

      W naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Uczestniczą w nim dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3. Przeprowadzone zostały zajęcia dla grupy „Bałwanki”-dzieci z zerówki i klasy 1 oraz dla grupy „Śnieżynki”-dzieci z klasy 2 i 3. Program ten ma na celu propagowanie zdrowego stylu odżywiania, aby dzieci od najmłodszych lat dbały o swoje zdrowie.

                                                       Obrazy newsów: dsc04012.jpg      Obrazy newsów: dsc04028.jpg

 

                                                      Obrazy newsów: dsc04045.jpg       Obrazy newsów: dsc04096.jpg

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

KOMUNIKAT

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

         Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe  nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

        W dniu 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mają możliwości pozostania w domu.

Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

UWAGA

           W związku z profilaktyka zdrowotną wprowadza się zakaz wchodzenia na teren budynków szkolnych rodziców, opiekunów oraz innych osób do tego nieupoważnionych.

                                                                                                                                                      12.03.2020r.

Spotkanie opłatkowe "Oddajmy pokłon Jezusowi"

    Spotkanie opłatkowe   „Oddajmy pokłon Jezusowi”            

            Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej szkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście.  

Obrazy newsów: dsc03958b.jpg      Obrazy newsów: dsc03961b.jpg

 

Obrazy newsów: dsc03964b.jpg  Obrazy newsów: dsc03967b.jpg

    W dniu 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie z klas VI i VIII chętnie pomagali: wspólnie nakrywali do stołu, ustawiali krzesła, rozkładali serwetki i zawieszali dekoracje.  Szkolni aktorzy,     w strojach prezentowali się doskonale, na tle bożonarodzeniowej scenerii. Mali artyści z klas IV, V, VI z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role i śpiewali kolędy. Jasełka obejrzeli najbliżsi członkowie Rodzin, Ksiądz Proboszcz, pracownicy szkoły,  koleżanki i koledzy z poszczególnych klas. Występy w jasełkach stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. Wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń dostarczyło moc wrażeń i wzruszeń. Oczywiście był też słodki poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i za przybycie.
     Mam nadzieję, że ten wyjątkowy dzień będzie jeszcze bardziej niepowtarzalny magiczny i pozwoli odkryć to, co najbardziej wartościowe w życiu. 

Jolanta Jaros

Wesołych Świąt

Obrazy newsów: stroiki_1.jpg

Wesołych Świąt 

Obrazy newsów: stroiki_2.jpg

Białe opłatki, białe stoły
świeżych choinek las......
doprawdy mogą
dziś anioły,
zamieszkać pośród nas.

                              Obrazy newsów: stroiki_3.jpg

   Obrazy newsów: karta.jpg

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim
by ten szczególnie piękny czas
wprowadził do Waszych domów
miłość, uśmiech
i jeszcze więcej radosnego ciepła.
Niech codzienne troski
ustąpią miejsca
pogodnej refleksji nad życiem
a w sercu zagości spokój i radość.

 

                                                                Uczniowie, Rada Pedagogiczna, pracownicy obsługi
                                                                                Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku.

 

Obrazy newsów: stroiki_4.jpg

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink