Sierpień 25 2019 00:00:25
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Akcja - porzadkowanie grobów

Akcja  - „Porządkowanie grobów na cmentarzu parafialnym w Zycku Polskim”

      W ramach działalności pracy Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 30 października wolontariusze wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Piotrkówku porządkowali opuszczone i zaniedbane groby na tutejszym cmentarzu, dając w ten sposób świadectwo pamięci o tych, którzy odeszli.

                                                                                             Obrazy newsów: dsc03026.jpg

Edyta Michalak

Akcja #Rekord dla Niepodległej

Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku uczestniczyła w akcji #Rekord dla Niepodległej. Pozdrawiamy wszystkich uczestników.

Obrazy newsów: dsc03130.jpg

Ankieta dotycząca "Programu dla szkół"

     Zwracamy się z prośbą  do rodziców klas I- V dzieci biorących udział w „Programie dla szkół” (owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne), o   wypełnienie elektronicznej ankiety dotyczącej wyżej wymienionego programu.

      Uprzejmie informujemy, że na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4 została zamieszczona ankieta oceniająca realizację działań promocyjnych „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018.

      Zależy nam na zebraniu jak największej ilości odpowiedzi.

Z góry serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy

Turniej w Sochaczewie

         W Sochaczewie odbył się turniej eliminacyjny  XV Grand Prix  Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zawody odbyły się  w Sali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sochaczewie. Rywalizowaliśmy z reprezentacjami parafii z Sochaczewa, Żyrardowa, Rybna, Jaktorowa.   
        W meczu o III miejsce, w rzutach karnych nasza drużyna okazała się lepsza i triumfowała nad drużyną z Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie, ustalając wynik meczu 3:1.

Klasyfikacja była następująca:

  1. Jaktorów
  2. Sochaczew – Parafia Św. Wawrzyńca
  3. Zyck

         Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze. W swoje występy nasza drużyna włożyła maksimum wysiłku i umiejętności. Żadnemu  z zawodników, którzy wychodzili na plac gry nie można było zarzucić braku zaangażowania. Wśród kibicujących dało się słyszeć, że nasze mecze były bardzo emocjonujące.
         Po rozgrywkach nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów.

Obrazy newsów: zdjcie0191.jpg

         To był nasz pierwszy taki turniej, naszą parafię reprezentowała drużyna składająca się z zawodników dwóch szkół: Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku i Szkoły Podstawowej w Świniarach.
        Opiekunami drużyny byli: Ks. Jacek Warzecha i Dariusz Jaros.

Zaproszenie na Wieczorek Poetycki

ZAPROSZENIE

       Z okazji 100 Rocznicy Odzyskani Niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w  Piotrkówku zapraszają miłośników poezji i pieśni patriotycznych na Wieczorek Poetycki, który odbędzie się w szkole 8 listopada 2018r. o godz. 16.00

Organizatorzy: Uczniowie i Nauczyciele

Święto Edukacji Narodowej 2018

Święto Edukacji Narodowej

            12 października 2018 r. obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Jak co roku do wspólnego świętowania zaprosiliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie w kilku słowach wyrazili swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie i  kształcenie oraz poprzez śpiew przekazali moc serdecznych życzeń wszystkim pracownikom oświaty. 

Obrazy newsów: dsc03021.jpg

Miłym akcentem tego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Ślubowanie klasy I 2018

Ślubowanie klasy I

            Dnia 12 października 2018 r. pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły stali się: Bartłomiej Lenarcik, Wiktor Nowicki i Patryk Sztandur. W  gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.  Chłopcy pod kierunkiem wychowawcy Pani Żanety Żuchowicz zaprezentowali piękny program artystyczny. W nagrodę otrzymali upominki od starszych kolegów i rodziców.

Obrazy newsów: dsc03014.jpg

Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką z poczęstunkiem.

Żaneta Żuchowicz

Wyjazd do teatru

Wyjazd do teatru

   Dnia 26 września 2018 roku klasy 0 – IV ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku udały się  do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt. „Pchła Szachrajka”. To wierszowana, zabawna opowieść o pchle, oszustce i naciągaczce, która po wielu swych ” numerach„ pod groźbą więzienia, obiecuje poprawę i uczciwe życie.  Dzieci były bardzo przejęte i z wielkim zniecierpliwieniem czekały, na  rozpoczęcie  spektaklu, tym bardziej, że dla  niektórych, zwłaszcza z oddziału przedszkolnego była to pierwsza wizyta w teatrze. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały profesjonalną grę aktorów i podziwiały piękną scenografii, wizyta w teatrze na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.

                                                                                                                           Edyta Michalak

Szkolne Koło Wolontariatu

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu                                                        

      Rozpoczął się drugi rok działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku.

Obrazy newsów: dsc02972.jpg

Po ustaleniu harmonogramu spotkań i podjęciu inicjatyw przystąpiliśmy do podejmowania działań, które na mniejszą lub większą skalę  mają zmieniać sposób patrzenia i pojmowania codziennych sytuacji. Wytyczono określone cele i zadania, które zamierzamy podejmować w roku szkolnym 2018/2019. Cieszy fakt, że przystąpili do naszego koła nowi uczniowie, którzy chcą poświęcać swój czas , angażować się w niesienie pomocy i kreować  postawy altruistyczne.

Obrazy newsów: dsc02977.jpg   Obrazy newsów: dsc02973.jpg

Ważne jest aby w młodym człowieku rozwijać zainteresowania, a także poszukiwać pożytecznych form spędzania czasu wolnego. Wolontariat jest jedną z tych form rozwijania kreatywności, którą warto, a nawet trzeba wspierać i rozpowszechniać.

                                                                                                                                                                                                                            Edyta Michalak

"Czytam bo lubię"

      "Czytam, bo lubię" to projekt edukacyjny który w tym roku szkolnym będzie realizowany w klasach I – III oraz oddziale przedszkolnym. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury dziecięcej polskiej i światowej, a przez to rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wzbogacanie słownictwa i wiedzy ogólnej. Czytając książki dzieci rozwijają swoją wyobrażnię oraz umiejętności ekspresyjnego wyrażania własnych przeżyć. Realizację projektu rozpoczęliśmy Dniem Głośnego Czytania – 28 września z Gangiem Słodziaków.

Obrazy newsów: zd_2.jpg

W ramach projektu przystąpiliśmy również do Ogólnopolskiego Konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" pod patronatem sieci sklepów Biedronka. Warto w tym miejscu przytoczyć cytat Alberta Einsteina : "Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligrntne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek." Poprzez realizację projektu, chcemy uświadomić rodzicom, że głośne czytanie dziecku przez przynajmniej  10  minut  dziennie  rozbudza  ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem.
     Mamy nadzieję, że nasz projekt przyniesie oczekiwane rezultaty.

Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

PZU odblaski

     Dzieci z klas młodszych naszej skoły przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Tegoroczna akcja PZU ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kierowana jest do wszystkich dzieci, rodziców, a także nauczycieli. Dzieci otrzymały dblaski oraz uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych zajęciach. Przyjazna forma zajęć  pomogła dzieciom zrozumieć istotne zasady bezpieczeństwa na drodze. Poznały też nową, bajkową postać Niestraszka. Odblaskowy Niestraszek to bohater, który łączy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą.
       Mamy nadzieję, że podjęte przez nasz działania oraz akcja PZU przyniosą pozytywne rezultaty
i wzmocnią bezpieczeństwo dzieci na drogach.

                                                                                              Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink