Kwiecień 22 2019 22:00:49
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski „Brzechwa Dzieciom”

        Dnia 07.06.2018r., odbył się w Szkole Podstawowej  w Piotrkówku konkurs  recytatorski skierowany do dzieci ze szkół podstawowych  z terenu naszej gminy. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego Jana Brzechwy z wykorzystaniem ruchu, gestu, mimiki i  muzyki… 

                        Obrazy newsów: konkur_recytatorski.jpg                                           

     Występy dzieci miały niezwykle interesujący i barwny przebieg. Dla większości z nas  twórczość Jana  Brzechwy  kojarzy się z pisaniem poezji dla dzieci o charakterze żartobliwym  z  wykorzystaniem  dowcipu  sytuacyjnego  i   zaskakujących skojarzeniach.   Podczas   występów  mogliśmy przekonać  się,  że poeta  zajmował  się  trudnymi i podniosłymi  sprawami  ważnymi  dla  państwa  polskiego.  Wszyscy  występujący otrzymali dyplomy za udział w konkursie,  a laureaci dyplomy, narody książkowe i rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i gości czekał słodki  poczęstunek w postaci pysznego ciasta od rodziców z naszej szkoły. Wszystkim występującym, nauczycielom przygotowującym dzieci, rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu, a także oceniającej komisji bardzo dziękujemy za miło spędzone chwile.

Edyta Michalak

Szkoly Dzień Mamy i Taty

    Dzień Matki i Ojca to najlepsza okazja dla dzieci i nauczycieli, by zaprosić Rodziców do szkoły. W tym roku 24 maja w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Przedszkolaki przedstawili swoim Rodzicom program artystyczny pod tytułem „Jak mama tatę poznała. Klasy I-III  z ogromnym wzruszeniem recytowali nastrojowe wiersze, śpiewali okolicznościowe piosenki i składali życzenia płynące z głębi małych serduszek.

Obrazy newsów: dsc02814b.jpg

Obrazy newsów: dsc02888b.jpg

   Natomiast klasy IV-VII przedstawiły sceny kabaretowe, można rzec „z życia wzięte”. Doniosłe słowa i starania naszych artystów dostarczyły zebranym wiele radości i wzruszeń, o czym świadczyły gromkie brawa płynące z widowni. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kwiaty. Następnie dyrektor szkoły Pani Maria Perka zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Była to też chwila dzielenia się wrażeniami z występu dzieci i pochwał. Myślę, że świąteczny nastrój i mila atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

 

                                                                                                          Agnieszka Jarzyńska

Profilaktyka uzależnień

        Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły 16 maja 2018 r. uczestniczyli w szkoleniuna na  temat "Profilaktyka uzależnień". Organizatorem szkolenia był GOPS w Słubicach.

Obrazy newsów: dsc02755b.jpg

Obrazy newsów: dsc02757b.jpg

D. Jaros

Dzień Europejski

Dzień Europejski

            11 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Wzięli w nim udział członkowie Klubu Małego Europejczyka i chętni uczniowie z klas I-III.  Opiekunki Klubu przygotowały prezentację multimedialną „Poznaję Unię Europejską”, z której dowiedzieliśmy się dużo ważnych i ciekawych informacji o Unii Europejskiej.  Następnie podzieliliśmy się na zespoły i wykonywaliśmy różne zadania sprawdzające naszą wiedzę na temat Unii. Wszyscy wspaniale się bawili.

Obrazy newsów: dsc02748b.jpg

                                                                                    Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi  w klasach O-III

W naszej szkole Dzień Ziemi  obchodzony był 23 kwietnia. Dzieci z klas 0-III aktywnie włączyły się w jego obchodzenie. Obejrzały film związany z promowaniem działalności proekologicznych. Wybrały się na wycieczkę w celu dostrzeżenia wpływu działalności człowieka na najbliższe środowisko. Zasadziliśmy na terenie szkoły krzew ozdobny, a następnie dzieci przystąpiły do akcji sprzątania terenu wokół szkoły. Na koniec na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami.

 Obrazy newsów: dsc02697b.jpg

Obrazy newsów: dsc02716b.jpg

Dzień Ziemi w Klasach IV-VII

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klas IV-VII  wzięli udział w specjalnie przygotowanych dla nich przez nauczycieli w  szkolnych podchodach ekologicznych. Zadania do rozwiązania podzielone były na dwie kategorie: zajęcia o charakterze ruchowym i umysłowym w postaci zagadek, rebusów, itp. Uczestnicy podzieleni byli na dwie drużyny, które miały odnaleźć wszystkie stacje zadaniowe i rozwiązać zadania takie same dla obydwu drużyn, co oczywiście wszystkim się udało. Zabawa była ekscytująca i do końca wszystkich trzymała w dużym napięciu i oczekiwaniu, kto wygra.

                                                                                             Edyta Michalak

Motonawigacja - bezpieczna droga

W dniu 24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w uroczystości szkolnej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, objętej patronatem Starosty Płockiego, organizowanej pod hasłem "Motonawigacja - bezpieczna droga".  W charakterze gości specjalnych udział wzieli Łukasz i Karol Kędzierscy - wielokrotni mistrzowie Polski w sportach motorowych. Łukasz Kędzierski uczestnik Rajdu Dakar.                  

Obrazy newsów: zdjcie0107.jpg


       Celem spotkania było propagowanie bezpiecznych, odpowiedzialnych i przemyślanych zachowań na drodze, rozwijanie umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz propagowanie wiedzy z zakresu motoryzacji. W trakcie spotkania został przeprowadzony konkurs dla uczniów pod wyżej wymienionym tytułem. Naszą szkołę reprezentował Pietrzyk Adam. 

Obrazy newsów: zdjcie0104.jpg

D. Jaros

Ku niepodległej

Ku niepodległej - pokaz historyczny

Dnia 7 marca odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej  Rekonstrukto, który miał na celu przybliżyć losy bohaterów walczących o wolność, honor i ojczyznę. Prowadzący przedstawili dążenia niepodległościowe naszych rodaków. Omówili rolę i legendę Józefa Piłsudskiego. Uczniowie mogli obejrzeć stroje: szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I Brygady Legionów Polskich,  a także repliki broni używanych przez powstańców i żołnierzy z czasów I wojny światowej. 

                 Obrazy newsów: dsc02652.jpg    

       Na szkolnej scenie pojawili się uczniowie, którzy wcielali się w rolę dzielnych, czasem rannych żołnierzy, a piękne sanitariuszki mogły umiejętnie opatrywać rany bohaterów.                                                                    

                                   Obrazy newsów: dsc02668.jpg                          

      To była wesoła i niezwykle ciekawa lekcja historii.

Iwona Michalska - Milczarek

Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki

       W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpiliśmy do akcji dokarmiania ptaków. Zima to najtrudniejszy okres dla zwierząt w tym również dla ptaków. Na spotkaniu SKW dzieci zrobiły karmniki, które następnie zawiesili na terenie szkoły. Dzieci chętnie przynoszą do szkoły ptasie przysmaki – słoninkę, nasiona, ziarna zbóż. Monitorują sytuację aby w karmnikach cały czas było pożywienie.

Obrazy newsów: dsc02648.jpg

Obrazy newsów: dsc02646.jpg

Szkolenie dla uczniów szkól podstawowych zorganizowane przez KRUS

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na temat "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Pozwoliło on uczniom pogłebić wiedzę na temat najczęstrzych przyczyn wypadków, które zdarzają się w gospodarstwach rolnych. Na podsumowanie zajęć prowadząca ogłosiła konkurs plastyczny o wyżej wymienionej tematyce.

Obrazy newsów: dsc02640a.jpg

Obrazy newsów: dsc02641a.jpg

D. Jaros

Bal karnawałowy 2018

Bal  karnawałowy

     13 stycznia odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów naszej szkoły. Starannie przygotowane, fantazyjne stroje ubarwiły korytarz szkolny. Uczniowie klas 0-VII chętnie bawili się na udekorowanym balonami i serpentynami parkiecie. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowana krainę księżniczek, biedronek, strażaków oraz innych barwnych postaci z bajek.

Obrazy newsów: dsc02627.jpg

Obrazy newsów: dsc02626.jpg

     Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna. Podczas imprezy odbyły się konkursy. Jednym z nich był najciekawszy strój. Każda klasa miała okazje zaprezentować swoje stroje spośród których został wybrany jeden najciekawszy. Drugim konkursem było wybranie najpiękniej bawiącej się pary podczas balu. Każdy wygrany otrzymał drobny słodki upominek. Choć wszyscy wspaniale się baw i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upłynął szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

Samorząd Uczniowski

Szkolny Dzień Babci i dziadka 2018

Dzień Babci i Dziadka

      Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Jak co roku w naszej szkole  nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej 8 lutego 2018 roku. Licznie przybywający do naszej placówki goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju.  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Maria Perka, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Życzyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki i piosenki dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie wystąpiły  dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. 

Obrazy newsów: dsc02577.jpg

Obrazy newsów: dsc02603.jpg

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.  Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem,  przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 


                                                                                                                                                                                             Agnieszka Jarzyńska

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink