Kwiecień 03 2020 03:30:10
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Wigilia szkolna 2011/2012

Król z pustymi rekami…czy to możliwe? A jednak!

 

Dzielnica dużego miasta, gotowy scenariusz, piękna dekoracja i grupa młodych ludzi, którzy postanowili przedstawić historię narodzin Jezusa Chrystusa.

         Tak było  w czwartek 22 grudnia, ponieważ właśnie wtedy w naszej szkole odbywało się spotkanie opłatkowe. Chór dziewcząt śpiewał kolędy, a przed naszymi oczyma przedstawiano kolejne sceny narodzin Syna Bożego. Było jak w codziennym życiu: ludzkie kłopoty, chwile zwątpienia, ale
i olśnienia. No i pojawił się w III scenie król… z pustymi rękami. Przyniósł jednak wspaniały dar – dał ludziom odrobinę nadziei, życzliwości, uczynności. Cenny to dar, bo przecież nie brakuje osób, którzy potrzebują miłości i opieki.

         Dzieląc się opłatkiem, przy dźwiękach kolęd, składaliśmy sobie życzenia, aby nowo narodzony Jezus obdarzał nas swoim pokojem, zdrowiem, udzielając światła nadziei, która rozpromieni wszystkie troski i trudności.

         W przygotowanie bożonarodzeniowej inscenizacji zaangażowali się uczniowie z klas IV, V, VI, którym bardzo dziękujemy.
J.Jaros
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości

Wyjazd do teatru 2011/2012

         15 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z kl. I-III wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt: „Cudowna Lampa Alladyna”. Spektakl bardzo podobał się wszystkim. Szczególnie, że  dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Zachwyciła nas ciekawa i bogata scenografia, a także kolorowe i śmieszne kostiumy aktorów. Wyjazd z pewnością długo zostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że niedługo znów się tam wybierzemy.
     E. Michalak

Bal andrzejkowy 2011/2012

Dnia 24 listopada 2011 r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się Integracyjny Bal Andrzejkowy z udziałem wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mocarzewie. Wszystkich uczestników balu powitały wróżki i zaprosiły do świata magii i wróżb. Uczniowie naszej szkoły solidnie przygotowali się do tej uroczystości.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

czytaj dalej...

WYCIECZKA DO BAJLANDII 2011/2012

      15 listopada 2011 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I - III wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Sochaczewa, do krainy zabaw „Bajlandia”.

      Na dzieci czekało tam dużo atrakcji i moc wrażeń. Po przybyciu i miłym przywitaniu nas przez personel, wszyscy ruszyli do zabawy. Można było „wykąpać” się w basenie z piłeczkami, pojeździć małymi samochodami, wspinać się, skakać, zjeżdżać, przechodzić przez tunele.

      Wesołe zabawy trwały dwie godziny. Dzieci bardzo zmęczone i jednocześnie bardzo szczęśliwe, wracały do domu z nadzieją, że w niedalekiej przyszłości  uda im się odwiedzić Bajlandię.
                                                 
   E.  Michalak                                                     

INARMA - sposób na powódź 2011/2012

Powiat płocki przystąpił do międzynarodowego programu INARMA. Projekt został stworzony z myślą o regionach zagrożonych powodziami. Partnerzy programu mają wypracować rozwiązania, które pozwolą ograniczyć szkody wywoływane przez powodzie.

Podczas tegorocznych powodzi zalane zostały dwie płockie gminy - Słubice i Gąbin. Żywioł spowodował olbrzymie straty. Dlatego potrzebne są rozwiązania, które pozwolą w przyszłości ograniczyć ryzyko powodziowe. Projekt INARMA umożliwia wypracowanie systemu wczesnego ostrzegania przed powodzią i pozwala ograniczyć jej skutki.

Nasza szkoła również została objęta tym programem. 22 listopada uczestniczyliśmy w kilkugodzinnym szkoleniu, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży szkolnej odnośnie zmniejszenia ryzyka utraty dorobku całego życia i zabezpieczenia bliskich. Szkolenie miało charakter prezentacji multimedialnej. Obejrzeliśmy zdjęcia z powodzi w naszym regionie, która miała miejsce w maju 2010 r. oraz z powodzi z roku 1981. Dowiedzieliśmy się, jak reagować w razie zagrożenia powodziowego oraz jak budować wały z worków napełnionych piaskiem. Miłym, akcentem szkolenia był słodki poczęstunek ufundowany przez organizatorów. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali materiały pomocnicze zawierające treści związane z omawianym tematem oraz zaświadczenia o udziale w szkoleniu.


Ż. Żuchowicz
Zapraszamy do Galerii Zdjęć.
Święto Odzyskania Niepodległości 2011/2012

Dnia 10 listopada uczciliśmy apelem Święto Niepodległości. Przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odebrania najcenniejszej wartości dla każdego narodu - Wolności. Przytoczyliśmy losy bohaterów i postaci historycznych, którzy poświęcili życie Ojczyźnie. Był to również dobry moment na wysłuchanie pieśni patriotycznych, które przez wiele lat towarzyszyły żołnierzom i obywatelom Polski.
Uczestnicząc w apelu pragnęliśmy wyrazić naszą wdzięczność i szacunek dla wszystkich, którzy wywalczyli dla nas życie w wolnym, niepodległym kraju.

I. Michalska-Milczarek

Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

Jubileusz Szkoły

Dzień 22 października 2011r. to dzień szczególny, jedyny, niepowtarzalny w historii Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku. Obchodziliśmy 50-lecie szkoły, 45 – lecie nadania imienia i rocznicę przekazania sztandaru. Uroczystość naszą zaszczyciły swoją obecnością władze kuratoryjne, gminne, rodzice. Olbrzymią przyjemność sprawił Nam swoim przybyciem budowniczy i pierwszy kierownik szkoły Pan Zygmunt Dzięciołowski. Opowiedział o budowie szkoły, która rozpoczęła się w 1960r. ( budowa trwała nieco ponad rok). Była to druga „ tysiąclatka” w ówczesnym powiecie gostynińskim. Otworzyła swoje podwoje dla uczniów 10 września 1961r. Był to nowoczesny, przestronny budynek, ale pozbawiony elektryczności ( doprowadzono ją
w późniejszych latach), dlatego zajęcia odbywały się przy lampach naftowych. W klasach było po 30-ro uczniów. Wszyscy uczniowie nosili fartuszki z białymi kołnierzykami. Wyposażenie stanowiły zielone ławki, tablica, kreda.

Przez 50 lat warunki nauki i pracy uległy olbrzymiej poprawie. Obecnie jest to przestronny, bezpieczny, ładny obiekt, w którym uczniowie mogą nie tylko się uczyć, ale rozwijać swoje zainteresowania. Budynek szkolny jest również wykorzystywany przez całą społeczność ( zebrania, spotkania, wybory, itp.). Teren wokół szkoły jest ładnie zagospodarowany. Ludzie, którzy po raz pierwszy odwiedzają naszą szkołę, mówią, że czują się jak w domu.

Historia szkoły to przede wszystkim ludzie. W szkole do chwili obecnej naukę pobierało ponad 1500 uczniów. Jedni kończyli, inni zaczynali. To również kadra pedagogiczna, która się zmieniała. Pierwszym kierownikiem szkoły był wcześniej wspomniany Pan Zygmunt Dzięciołowski. Z przyczyn rodzinnych w naszej szkole pracował tylko do 1962r. Jego następczynią została Pani Helena Jaros, która funkcję dyrektora sprawowała do 1992. ( 30 lat). Od 1992 r. do chwili obecnej dyrektorem szkoły jest Pani Maria Perka.

Nasza szkoła dobrze wypełnia swoje zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Uczniowie mają możliwość udziału w różnych przedsięwzięciach, konkursach, turniejach, gdzie odnoszą liczne sukcesy. Uczniowie kończący szkołę osiągają dobre wyniki. Współpracujemy z różnymi organizacjami i instytucjami.

Czynnie uczestniczymy w imprezach środowiskowych, np. Dzień Babci i Dziadka, Wigilia, Dzień Mamy i Taty, Powiatowy Dzień Ziemi.

Bardzo dobrze układa się współpraca z Organem Prowadzącym, Radą Rodziców.

Działalności naszej szkoły przyświeca myśl Arystotelesa: „ Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie”.

Maria Perka

Dyrektor S. P. w Piotrkówku

Zapraszamy do obejrzenia wielu zdjęć z tej uroczystości.

Szkolny Dzień Edukacji Narodowej 2011/2012

Dnia 13 października 2011 r. o godz. 11:00 odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pań: R. Bartosiak i M. Kubiak przygotowali przedstawienie oraz wiele wierszy i piosenek ukazujących ciężką pracę nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu uczniowie złożyli życzenia i wręczyli upominki wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz nauczycielom emerytom, których gościmy co roku. 

Wiele zdjęć do obejrzenia w Galerii - zapraszamy.

czytaj dalej...


Był taki konkurs...

W dniu 27 września 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Słubicach odbyły się eliminacje gminne do IX Powiatowego Konkursu Ruchu Drogowego Bezpieczna droga do szkoły.  Spośród dziesięciu reprezentantów naszej szkoły, ośmioro zakwalifikowało się do konkursu powiatowego. Pierwsze miejsce, w grupie chłopców, zajął Hubert Milewski z klasy VI, uzyskując maksymalną ilość punktów. Na drugim znalazł się Mateusz Błaszkiewicz (klasa V). Otrzymał 19 punktów.

W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy szóstej Karolina Józwik. To miejsce udało jej się zająć, dzięki 19 punktom, które uzyskała. Druga lokata przypadła w udziale Monice Szymańskiej, z klasy szóstej. Otrzymała 18 punktów.

Grupa zwycięzców z naszej szkoły,  w dniu 05.10.2011 r. brała udział w finale IX Powiatowego Konkursu Ruchu Drogowego Bezpieczna droga do szkoły. 
                                                       Opiekun grupy: D. Jaros

czytaj dalej...

I Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     Dnia 23.09.2011 r. został ogłoszony I Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie klas 4 - 6 naszej szkoły sprawdzani byli z jej znajomości przez nauczyciela matematyki p. R. Bartosiak. Miło mi poinformować, iż prawie wszyscy uczniowie klas 5 -6 wykazali się bardzo dobrą umiejętnością mnożenia i dzielenia pamięciowego w zakresie 100 i otrzymali tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia".
     Natomiast dzieci z klas młodszych, aby uczcić ten dzień, ćwiczyły podczas zajęć tabliczkę mnożenia.
     Mam nadzieję, że to święto przypomni wszystkim, jak bardzo potrzebna, nie tylko w szkole, jest znajomość tabliczki mnożenia.
Pieszy Rajd - Soczewka 2011
Dnia 7 października 2011 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IX Pieszym Rajdzie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Nowym Duninowie, który odbył się w Soczewce. Ośmioro uczniów z klas V i VI pod opieką p. Renaty Bartosiak i p. Dariusza Jarosa zmagało się z zadaniami na szlaku przyrodniczej ścieżki dydaktycznej o długości ok. 7 km. Zadania dotyczyły wiadomości n.t. życia i działalności Marii Skłodowskiej - Curie, I pomocy przedmedycznej, wiadomości ekologicznych, były też konkurencje sportowe.

Na początku uroczystości nastąpiła prezentacja plakatów o Marii Skłodowskiej - Curie, które uczniowie wraz z opiekunami przygotowali w swoich szkołach. Tematem plakatu były "Pasje M. Skłodowskiej - Curie".
Po powrocie z trasy rajduczekał na nas ciepły kapuśniaczek z wkładką i herbata. Gdy wszystkie drużyny zakończyły bieg i podsumowano wyniki, okazało się, że nasze "Promyki" i "Leśne Skrzaty" ze szkoły w Radziwiu muszą stoczyć dogrywkę o I miejsce. Ostatecznie nasza grupa zajęła II miejsce (zawiodły nerwy a nie brak wiadomości) i otrzymała puchar, dyplom oraz piłkę.

Serdecznie dziękujemy organizatorom z Soczewki za zaproszenie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie wypadniemy gorzej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink