Lipiec 09 2020 10:59:59
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Otwarte Przedszkola

     Dobiegła końca pierwsza część zajęć prowadzonych w ramach Projektu Systemowego „Otwarte Przedszkola”. Zajęcia oparte  były na programie Klucz do uczenia się Galiny Dolya i Mikołaja Veraksę. Sercem programu jest myślenie symboliczne, na którym opiera się Gardner Howard. Program Rozwoju Poznawczego Klucz do uczenia się oferuje szerokie spektrum i różnorodność dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

         W zajęciach uczestniczyła 13 osobowa grupa dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Przychodziły na nie razem z rodzicami dwa razy
w tygodniu po godzinie zegarowej. Korzystały z pakietów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych, które otrzymała szkoła w ramach projektu. Udział w tych zajęciach daje możliwość dzieciom, które nie uczęszczają do przedszkola na aktywną formę spędzenia czasu połączoną z zabawą i nauką. Dzieci przez ten pierwszy kwartał nawiązywały relacje w grupie rówieśniczej i „twórczo” spędzały czas.

         Serdecznie dziękuję Rodzicom i Dzieciom za wspólne uczestnictwo i zabawy w  projekcie.

Zapraszam na kolejne zajęcia, które odbędą się po wakacjach.  W oczekiwaniu na następne spotkania życzę wszystkim uczestnikom słonecznych i pełnych odpoczynku wakacji.

                                                                                                              Edyta Michalak

Festyn sportowy

Z okazji Dnia Dziecka i Dni Sportu Szkolnego 1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku odbył się Festyn Sportowy pod hasłem „Rusz się człowieku”. Festyn został przygotowany przez P. Dariusza Jarosa przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. Pomimo niesprzyjającej aury turniej odbył się na sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, którzy zostali podzieleni na dwa zespoły: dziewczęta i chłopców.

Rywalizacja sportowa była przeplatana pytaniami z różnych dziedzin wiedzy. Najwięcej frajdy, zadowolenia i śmiechu przyniosły konkurencje sportowe: „Latające dywany” oraz „Pędzące rydwany”.

Lepszym zespołem okazał się zespół dziewcząt pokonując chłopców wynikiem 20:13.
Czy widzieliście już zdjęcia z festynu?  Nie?  To zapraszam.

UROCZYSTOŚć Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

24 maja w naszej szkole gościliśmy szczególnych gości: rodziców. Imprezę przygotowali wychowawcy wraz z wszystkimi dziećmi.

To z mamą i tatą związane są najpiękniejsze chwile i wspomnienia z dzieciństwa. Swą wdzięczność za trud wychowania uczniowie naszej szkoły wyrazili poprzez życzenia i własnoręcznie wykonane upominki. Dla rodziców oraz zaproszonych gości uczniowie przygotowali występ artystyczny. Dzieci z zerówki  i  klasy IV zaprezentowały wiersze oraz piosenki o mamie i tacie. Tegoż dnia odbyła się  również premiera przedstawienia „Czerwony Kapturek” w wykonaniu dzieci klas I – III, która wzbudziła wielki aplauz. Natomiast uczniowie klas starszych uświetnili uroczystość występami kabaretowymi. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze.

Mam nadzieję, że dzień spędzony w naszej szkole rodzice będą miło wspominać i zaszczycą nas swoją obecnością w przyszłym roku, na co  już dziś serdecznie zapraszam.
Zdjęcia w Galerii zdjęć
Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

Dnia  10 maja 2012roku w naszej szkole odbył się Pierwszy Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Szkoła”. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas „0”, uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VI. Mogli w nim wziąć udział zarówno soliści jak i zespoły, śpiewając wybraną piosenkę a, cappella lub przy akompaniamencie nagranym na płytę CD. Jury oceniało uczestników za: dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczniów, umiejętności wokalne, ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie, ruch sceniczny oraz oddanie klimatu piosenki.

Do udziału w jury zaprosiliśmy:

- Przewodniczącą Komisji Oświaty P. Katarzynę Milczarek,

- Radną Gminy Słubice P. Małgorzatę Dybiec,

- Nauczyciela muzyki ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach P. Łukasza Bartosiaka,

- emerytowane nauczycielki naszej szkoły: p. Małgorzatę Stępniak i P. Elżbietę Koralewską.

            Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali. Jury miało kłopot z przyznaniem miejsc. Po długich obradach doczekaliśmy się wyników, które przedstawiały się następująco:

 

kategoria – klasy „0”

I miejsce –   Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach,

II miejsce –  Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Świniarach.

 

kategoria – klasy I-III

I miejsce –   Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Świniarach.

 

kategoria – klasy IV-VI

I miejsce –   Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Świniarach.

 

            Wszyscy występujący otrzymali nagrody i dyplomy. Organizatorki konkursu: P. Małgorzata Perka i P. Żaneta Żuchowicz już dziś zapraszają wszystkich chętnych do udziału w II Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej za rok.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Otwarte przedszkole

01.09.2011 – 01.12.2013

Otwarte Przedszkola

Od dnia 1 września 2011r. Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku przystąpiła do realizacji Projektu Systemowego „Otwarte Przedszkola” realizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Myśl przewodnia

Otwarte Przedszkola to propozycja działań dydaktyczno-wychowawczych, które rozwijając umiejętności dzieci, otwierają ich możliwości na przyszłe sukcesy szkolne. To innowacyjna oferta edukacyjna skierowana do rodziców, by pełniej i aktywniej uczestniczyli w procesie wszechstronnego wspierania rozwoju swoich dzieci.

 Główny cel

Głównym celem Projektu „Otwarte Przedszkola” jest wzrost upowszechnienia edukacji przedszkolnej poprzez wsparcie 100 istniejących placówek wychowania przedszkolnego w małych miejscowościach (do 10 tys. mieszkańców) i wsiach Mazowsza.

Zadania Projektu skierowane są do:

●Przedszkoli

W ramach zaplanowanych działań wzbogacona zostanie oferta edukacyjna 100 placówek wychowania przedszkolnego biorących udział w Projekcie poprzez doposażenie ich w niezbędne pomoce dydaktyczne umożliwiające wdrożenie innowacyjnych rozwiązań metodycznych, opartych między innymi na programie „Klucz do uczenia się”;

●Nauczycieli i wsparcie rodziców

Odbędą się szkolenia i cykliczne seminaria dla 300 nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Wsparcie otrzymają rodzice, dla których organizowane będą spotkania wspierające ich umiejętności wychowawcze.

●Dzieci

6 tys. dzieci w wieku 3-5 lat (5 tys. uczęszczających do placówek, biorących udział w Projekcie  i 1 tys. tych, które są poza edukacją przedszkolną) weźmie udział w 14600h dodatkowych bezpłatnych zajęć realizowanych w oparciu o program edukacyjny „Klucz do uczenia się”

i innowacyjne rozwiązania metodyczne, ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, przy zachowaniu pełnej indywidualizacji pracy i własnej aktywności dziecka.

Projekt ma przynieść trwałe efekty w postaci:

- bezpośredniego wsparcia 6000 dzieci w wieku 3-5 lat z terenów woj. mazowieckiego.

- podniesienia kompetencji zawodowych 300 nauczycieli wychowania przedszkolnego.

- wypracowania modelowego systemu wsparcia dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców poprzez 

   różnorodność oferty edukacyjnej.

  
Rozwijając umiejętności otwieramy możliwości

E.M.

ROZPALALIŚMY MIŁOŚć

Jest w nas pragnienie uczestniczenia w Tajemnicy Paschalnej, pragnienie zwycięstwa dobra nad złem. Przeżywając Wielki Post- czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa, z zadowoleniem przyjęliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w IV Gminnym Przeglądzie Teatralnym o tematyce pasyjnej, który odbył się 20 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach. Pojechaliśmy, aby śpiewem i modlitwą chwalić Boga, który jest Miłością.

         Wielki Post, to niezwykły czas, w którym Bóg oznajmia nam, że po trudach i niepowodzeniach jest miejsce na nowe życie. Staraliśmy się poszukać tej niezwykłej nadziei i pokazać, że nie zawsze wszystko jest stracone.

         Dokładaliśmy starań, aby poruszyć serca, by pałały miłością, poprzez zaprezentowanie przedstawienia Twarze z chusty Weroniki. Mamy nadzieję, że być może dzięki nam, ktoś rozpoznał Jezusa, gdy towarzyszy nam w drodze.

         My wiemy, że tylko w kontekście miłości objawionej w krzyżu, jako uczniowie Chrystusa, możemy odkryć kim jest Bóg dla nas i kim my jesteśmy dla Niego.

Wdzięczni za zaproszenie: Justyna, Karolina, Kasia oraz Marcin D. i Marcin M. z klasy piątej wraz z opiekunką: J. Jaros.

Choinka integracyjna w Słubicach 2012

1 lutego uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w choince integracyjnej zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach. Gośćmi szczególnymi uroczystości byli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mocarzewie, a także przewlekle chore dzieci z terenu naszej gminy. Zebranych przywitał Kierownik GOPS życząc wszystkim udanej zabawy. Następnie zasiedliśmy do obiadu przygotowanego przez stołówkę szkolną. Po obiedzie wspólnie bawiliśmy się w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Czas umilał DJ prowadzący choinkę. Na koniec uczestnicy otrzymali od organizatorów słodki poczęstunek. Mile wspominamy wspólnie spędzone chwile.

M. K.

Kot w butach 3D; wspomnienia uczennicy

     Dnia 09 lutego 2012 r. cała nasza szkoła wybrała się do kina „Helios” w Płocku. Wszyscy bardzo chcieliśmy obejrzeć film pt. „Kot w butach 3D”. Przed wejściem dzieci kupiły sobie popcorn, colę i inne słodkości. Chwilę czekaliśmy i wreszcie weszliśmy do pięknej szli kinowej. Pracownik kina rozdawał każdemu okulary, by widzieć w trójwymiarze. Zasiedliśmy na swoich miejscach. Nagle na ekranie pojawił się puszysty kot. Mówił on tak zabawne rzeczy, że całą salę ogarnął śmiech. Nawet nasze opiekunki – panie nauczycielki, miały na ustach uśmiech. Bajka ta pokazała prawdę o przyjaźni, o miłości, która powstaje wtedy, gdy przyznamy się do błędu oraz o szacunku, które dziecko powinno okazywać swoim opiekunom, rodzicom lub innym osobom. Film był bardzo ciekawy, śmieszny a także pouczający. Z pewnością spodobał się tym małym, ale również i starszym widzom. Po projekcji filmu mogliśmy pochodzić sobie po galerii „Wisła”. Niektórzy nawet coś sobie kupili. Część dzieci była już trochę zmęczona, ale wszyscy zadowoleni. Po kilku godzinach spędzonych w Płocku szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

            Bardzo miło było uczestniczyć w tej wspaniałej wycieczce. Cieszyliśmy się z wyjazdu do tego pięknego miasta, ale powrót też nas ucieszył. Wszędzie dobrze, ale u nas najlepiej.

 

Katarzyna Józwik klasa V

 

Przegląd Małych Form Teatralnych

Dnia 29 lutego 2012 r. całą szkołą wyjechaliśmy do Gminnej Biblioteki Publicznej
w Słubicach, która organizowała Przegląd Małych Form Teatralnych. Do konkursu zgłosiliśmy 2 grupy teatralne. Dzieci z klas I-III tworzące grupę pod nazwą „Promyczki” zaprezentowały bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Opiekunami grupy są panie: Ż. Żuchowicz, M. Kubiak i M. Perka. Natomiast dzieci z klas IV-V to „Promyki” – przedstawiły bajkę Pt. „Kot w butach”. Opiekunką grupy jest p. I. Michalska-Milczarek. Do konkursu przystąpiły również grupy teatralne ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz grupa teatralna działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach.

            Nasz trud i wysiłek został doceniony przez jury. Grupa „Promyczki” zajęła I miejsce, zaś „Promyki” – II miejsce. Wróciliśmy zadowoleni z pięknymi dyplomami i nagrodami.

 

Małg. Perka

Święto Babć i Dziadków

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 12 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie w  pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny  przygotowany pod kierunkiem nauczycieli . W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu małych dzieci oraz przedstawienie pod tytułem „Kot w butach” przygotowane przez starszych uczniów. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.                                                                         
Ż.Ż.

Wigilia szkolna 2011/2012

Król z pustymi rekami…czy to możliwe? A jednak!

 

Dzielnica dużego miasta, gotowy scenariusz, piękna dekoracja i grupa młodych ludzi, którzy postanowili przedstawić historię narodzin Jezusa Chrystusa.

         Tak było  w czwartek 22 grudnia, ponieważ właśnie wtedy w naszej szkole odbywało się spotkanie opłatkowe. Chór dziewcząt śpiewał kolędy, a przed naszymi oczyma przedstawiano kolejne sceny narodzin Syna Bożego. Było jak w codziennym życiu: ludzkie kłopoty, chwile zwątpienia, ale
i olśnienia. No i pojawił się w III scenie król… z pustymi rękami. Przyniósł jednak wspaniały dar – dał ludziom odrobinę nadziei, życzliwości, uczynności. Cenny to dar, bo przecież nie brakuje osób, którzy potrzebują miłości i opieki.

         Dzieląc się opłatkiem, przy dźwiękach kolęd, składaliśmy sobie życzenia, aby nowo narodzony Jezus obdarzał nas swoim pokojem, zdrowiem, udzielając światła nadziei, która rozpromieni wszystkie troski i trudności.

         W przygotowanie bożonarodzeniowej inscenizacji zaangażowali się uczniowie z klas IV, V, VI, którym bardzo dziękujemy.
J.Jaros
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink