Grudzień 06 2019 21:02:25
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Spotkanie opłatkowe 2017

Spotkanie opłatkowe  – „KRĘTA DROGA  DO STAJENKI”

    Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej szkolnej rodzinie przeżywaliśmy go bardzo uroczyście.  W dniu 22 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe, którego myślą przewodnią były słowa: „Kręta droga do stajenki” Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś zastąpią one nas – dorosłych w podtrzymywaniu takich tradycji, do których tak bardzo jesteśmy przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość.


 

Obrazy newsów: p1010382.jpg

 

Atmosfera tego spotkania była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego wydarzenia. W tym dniu uczniowie klas VI –VII wystawili Jasełka, oddając nastrój zbliżających się  świąt, nadając  spotkaniu  niepowtarzalnego  klimatu. Także poprzez śpiew kolęd, pastorałek
i świąteczną muzyką. Scenografia, stroje młodych aktorów, a przede wszystkim ich piękna i pełna emocji gra zachwyciły liczną publiczność, wśród której byli uczniowie i rodzice,  nauczyciele, pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Słubice Pan Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Katarzyna Milczarek. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć naszego Księdza Proboszcza Jacka Warzechy. Po przedstawieniu uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia,  a potem zasiedli do wigilijnego stołu. To było bardzo świąteczne spotkanie.  
Gdy ucichły oklaski, nasze myśli zmierzały jeszcze  bardziej ku świątecznym dniom. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu uroczystości, a zaproszonym gościom za przybycie.

Jolanta Jaros

Warsztary profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne "Przemoc rówieśnicza"

    W dniu 13 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV - VII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, zorganizowanych przez GOPS w Słubicach. Pozwoliło to uczniom pogłębić wiedzę,  na temat radzenia sobie, w przypadku spotkania się ze zjawiskiem przemocy, czy też agresji. Uczniowie zostali także poinformowani o konsekwencjach karnych, jakie  może ponieść osoba,  agresywna,  czy stosująca przemoc wobec innych.

Obrazy newsów: dsc02425.jpg

Obrazy newsów: dsc02427.jpg

Dariusz Jaros

Rok Wolontariatu

Rok Wolontariatu w naszej szkole

      Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie, nowych umiejętności, na poznanie  ciekawych ludzi i świata. Uwrażliwia  na potrzeby drugiego człowieka i tworzy przestrzeń do fundamentalnego wyboru: więcej mieć czy bardziej być. Wolontariat nie może wiązać się z przymusem i niechęcią,  wtedy traci swój sens. Wolontariusz to osoba , która dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także  rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
       Dzień 5 grudnia 2017 roku obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W związku z tym w naszej szkole odbył się apel, który miał na celu przybliżyć wszystkim uczniom  ideę wolontariatu i zapoznać z zasadami działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Od roku szkolnego 2017/2018 wchodzą w życie szczegółowe regulacje dotyczące zakresu działań szkoły w obszarze wolontariatu. W związku z tym w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu. W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego porządkowali opuszczone groby na cmentarzu parafialnym w Zycku Polskim. Włączyli się w akcję świąteczną paczka dla osób starszych i samotnych, zbiórkę korków na sprzęt dla osoby niepełnosprawnej oraz w akcję „Góra Grosza”, w której uczestniczymy od wielu lat. 

Obrazy newsów: zdjecia_002a.jpgObrazy newsów: zdjecia_004a.jpg

Obrazy newsów: zdjecia_006a.jpg

         Podejmowane działania mają na celu zaangażowanie dzieci w bezinteresowną pomoc innym osobom, uwrażliwienie na potrzeby innych, a także na zwrócenie uwagi na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Edyta Michalak, Agnieszka Jarzyńska

Mikołajki w Happy Parku

Mikołajki w Happy Parku

       Dnia 7 grudnia 2017 roku dzieci  klas 0 – 4 świętowały Mikołajki w Happy Parku w Strożewku. Wyjazd był wspaniałym czasem pełnym zabawy, śmiechu i radości. Na dzieci czekał Mikołaj, z którym mogły przywitać się i zrobić sobie zdjęcie.

Obrazy newsów: dsc02410b.jpg

       Podczas swobodnej zabawy pod okiem nauczycieli na dzieci czekały również niespodzianki przygotowane przez śnieżynki. Dzieci spędziły ten czas na wspólnej bardzo aktywnej zabawie. W dobrych humorach wróciły do szkoły.

Edyta Michalak

Andrzejki integracyjne 2017

Andrzejki integracyjne w Piotrkówku

       Kultywując tradycje po raz kolejny odbył się w naszej szkole integracyjny bal andrzejkowy, w którym uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Mocarzewa. W tym roku bal odbył się 30 listopada.

Samorząd Uczniowski zadbał o dobór odpowiedniej muzyki do tańca, a także przygotował wróżby i konkursy w których  wszyscy chętnie brali udział. Można było „wywróżyć” sobie najbliższą przyszłość, czy wreszcie imię przyszłego chłopaka lub dziewczyny.

Dzieci chętnie korzystały z możliwości poznania swojej przyszłości. Dla wszystkich jak, co roku czekał słodki poczęstunek, który ufundowany został przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Słubicach, za który serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                           Żaneta Żuchowicz, Małgorzata Perka
                                                                                                                               oraz Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

           W dniu 24 listopada 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Obrazy newsów: img4210b.jpg

        Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci słuchały wierszy i  bajki, odpowiadały na zagadki, śpiewały piosenkę, wykonały prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek (to, co misie lubią najbardziej!!!).

                                                                                                                                                                                                              Edyta Michalak.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Mamy swoje prawa – znamy swoje prawa

       Co świętowaliśmy w naszej szkole 20 listopada? Oczywiście Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Już po raz czwarty skorzystaliśmy z okazji, aby przypomnieć dzieciom, że oprócz obowiązków  mają swoje prawa. Wcześniej uczniowie z klas V-VII obejrzeli film edukacyjny: Nasze prawa, który wprowadził ich w tematykę obchodzonego święta. Wspólne spotkanie wszystkich uczniów oraz nauczycieli rozpoczęło się na trzeciej godzinie lekcyjnej, gdy na sali pojawił się Król Maciuś Pierwszy, a wraz z nim Jego dworzanie,  (uczniowie z klas II –IV) w odświętnych strojach. Nie dziwił fakt, że oczy wszystkich skupiły się właśnie na nich. W przygotowanej inscenizacji  Mamy swoje prawa – znamy swoje prawa, przedstawili nam  pomysły na zapamiętanie praw, jakie mają dzieci. Niektóre scenki od razu wywołały uśmiech na twarzach, także dorosłych. Dzieci skorzystały ponadto  z okazji, żeby o swoich prawach  zaśpiewać. Wszystkim, chyba najbardziej, utkwiły w pamięci słowa: Dziecka prawa, to ważna sprawa….

Obrazy newsów: p1010351b.jpg


      Na medal, a właściwie na nagrody, spisali się również uczestnicy konkursu krasomówczego: Moje ulubione prawo, z klas V-VII. Świetnie sobie poradzili
z wykonaniem zadania. Jednak największą uwagę jury skupiła wypowiedź uczennicy z klasy VI Aleksandry Dybiec. Była zdecydowaną faworytką konkursu. Byliśmy pod dużym wrażeniem, kiedy przekonywała nas o tym, że dzieci mają niezbywalne prawa i należy ich zawsze przestrzegać. To zasługa Jej perfekcyjnego przygotowania i znajomości tematu. Równie przekonująco i z zaciekawieniem słuchaliśmy wypowiedzi Moniki Mosakowskiej (II miejsce) oraz Katarzyny Mossakowskiej (III miejsce) z klasy VI.

Obrazy newsów: p1010361b.jpg

      Dużo wrażeń wzbudził „Taniec z prawami dziecka”, wykonany przez uczniów z klas młodszych. Mimo, że początkowo trochę nieśmiało się poruszali, przy dźwiękach melodii ale wywołali reakcję „wow”. Przez chwilę panował nastrój, jak na balu, z prawami w roli głównej. Znajomości praw, wytrwale poszukiwano, podczas gry dydaktycznej: Poszukiwaczka prawdy o prawach. O niektórych można, z całą pewnością powiedzieć, że prawa dziecka „mają w jednym paluszku”. Słodkie upominki, może chociaż trochę zrekompensowały ich wiedzę. Atmosferę wspólnego świętowania podgrzewały gromkie brawa.
      Tak, jak na lekcjach przypominamy uczniom o ich obowiązkach, tak warto, aby podczas Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przemówiły dzieci, przypominając dorosłym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały.

           

 

              Byłam, widziałam, zrelacjonowałam na bieżąco: Jolanta Jaros

Narodowe Święto Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 10 listopada o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

news: DSC02343a.jpg

news: DSC02347a.jpg

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV-VII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Iwony Michalskiej – Milczarek i nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Perki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu takie utwory: „ Taki kraj”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Miejcie nadzieję”, „ Biały krzyż”, i „ Ojczyzno ma”. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Iwona Michalska - Milczarek

 

Śniadanie Daje Moc

Dzień Śniadanie Daje Moc


W dniu 8 listopada 2017 r. klasy 0-3 Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie Daje Moc. Rozpoczęliśmy filmem edukacyjnym dotyczącym zdrowego odżywiania.

Images: P1010337a.jpg

Images: P1010341a.jpg

Następnie każda klasa wykonała zdrowe posiłki: kanapki, sałatki, surówki oraz zdrowe przekąski. Kulminacyjnym punktem tego dnia była wspólna degustacja zdrowego śniadania. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Okazało się, że nasze dzieci znają bardzo dobrze zasady zdrowego odżywiania.


Wychowawczynie klas 0 - III

Projekt Edukacyjny "Odżywiamy się Zdrowo"

 

Projekt Edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”

W dniach 6-8 listopada 2017r. klasy 0-3 wraz z wychowawcami realizowały projekt edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”. W ramach projektu dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania, przedstawiły krótkie inscenizacje o wyżej wymienionej tematyce, wykonały prace plastyczno-techniczne związane ze zdrowym odżywianiem oraz przygotowały zdrowe posiłki.

news: DSC02312a.jpg

news: DSC02323a.jpg

news: DSC02336a.jpg

Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Wychowawczynie klas 0 - III

Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klasy I połączone z Dniem Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I. Była to wyjątkowa chwila gdyż tego dnia obchodziliśmy również Święto Edukacji Narodowej.

Images: P1010283a.jpg

Images: P1010284a.jpg

W gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Images: P1010290a.jpg

Images: P1010298a.jpg

Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Pani Małgorzaty Perka zaprezentowały piękny program artystyczny. W nagrodę otrzymały upominki od starszych kolegów i rodziców. Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką z poczęstunkiem.

Małgorzata Perka

 


 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink