Lipiec 17 2019 18:19:08
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 50

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Narodowe Święto Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 10 listopada o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

news: DSC02343a.jpg

news: DSC02347a.jpg

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV-VII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Iwony Michalskiej – Milczarek i nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Perki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu takie utwory: „ Taki kraj”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Miejcie nadzieję”, „ Biały krzyż”, i „ Ojczyzno ma”. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Iwona Michalska - Milczarek

 

Śniadanie Daje Moc

Dzień Śniadanie Daje Moc


W dniu 8 listopada 2017 r. klasy 0-3 Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie Daje Moc. Rozpoczęliśmy filmem edukacyjnym dotyczącym zdrowego odżywiania.

Images: P1010337a.jpg

Images: P1010341a.jpg

Następnie każda klasa wykonała zdrowe posiłki: kanapki, sałatki, surówki oraz zdrowe przekąski. Kulminacyjnym punktem tego dnia była wspólna degustacja zdrowego śniadania. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Okazało się, że nasze dzieci znają bardzo dobrze zasady zdrowego odżywiania.


Wychowawczynie klas 0 - III

Projekt Edukacyjny "Odżywiamy się Zdrowo"

 

Projekt Edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”

W dniach 6-8 listopada 2017r. klasy 0-3 wraz z wychowawcami realizowały projekt edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”. W ramach projektu dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania, przedstawiły krótkie inscenizacje o wyżej wymienionej tematyce, wykonały prace plastyczno-techniczne związane ze zdrowym odżywianiem oraz przygotowały zdrowe posiłki.

news: DSC02312a.jpg

news: DSC02323a.jpg

news: DSC02336a.jpg

Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Wychowawczynie klas 0 - III

Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klasy I połączone z Dniem Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I. Była to wyjątkowa chwila gdyż tego dnia obchodziliśmy również Święto Edukacji Narodowej.

Images: P1010283a.jpg

Images: P1010284a.jpg

W gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Images: P1010290a.jpg

Images: P1010298a.jpg

Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Pani Małgorzaty Perka zaprezentowały piękny program artystyczny. W nagrodę otrzymały upominki od starszych kolegów i rodziców. Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką z poczęstunkiem.

Małgorzata Perka

 


 

Dzień Patrona

Dzień Patrona

W październiku każdego roku, w rocznicę przekazania sztandaru naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona. Uroczystość przygotowały panie Iwona Michalska – Milczarek i Sylwia Milczarek- Jaworska.

news: P1010306a.jpg

news: P1010325a.jpg

Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat życia Władysława Jagiełły, wykonywali zadania ortograficzne, matematyczne, historyczne i sprawnościowe. Głównym punktem obchodów święta szkoły był Turniej Sportowy. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Kibice żywo dopingowali swoje drużyny. Konkurencje budzące najwięcej emocji to : „ walka ze smokiem” i „ wyścigi na rączym rumaku”. Uczestników tych konkurencji nagrodzono salwą śmiechu i gromkimi brawami.

news: P1010332a.jpg

news: P1010315a.jpg 

Na koniec zawodów organizatorzy serdecznie pogratulowali wszystkim startującym osiągniętych wyników i wręczyli słodki upominek. Dzień ten upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze i na długo pozostanie nam w pamięci.

Iwona Michalska–Milczarek, Sylwia Milczarek-Jaworska

Spotkanie z Panem Dobromirem Makowskim

23 września 2017 roku klasa VI i VII uczestniczyły w poruszającym spotkaniu z Panem Dobromirem Makowskim, które odbyło się w ramach profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.

news: DSC02239a.jpg

news: DSC02245a.jpg 

Pan Dobromir podzielił się z nami wstrząsającą historią swojego życia, którą udowodnił, że nigdy nie jest za późno, aby stać się lepszym człowiekiem. Ostrzegał uczestników, aby nie ulegać złym wpływom i kierować się w życiu własnym rozumem. Historia jego życia udowadnia, że wszystko jest możliwie, jeśli tylko chcemy podjąć wysiłek i żyć kierując się bezcennymi wartościami.

Sylwia Milczarek - Jaworska

Dzień Cłopca 2017

Dzień Chłopca 2017

W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopca zorganizowaliśmy wyjazd do Domu Kultury w Płocku na przedstawienie pt. „Ach ta Pippi” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

news: 001.jpg

news: 006.jpg

Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy zabawne perypetie głównej bohaterki. Szczególną uwagę przyciągały pacynki Aniki i Tomka, które w rękach aktorów świetnie odgrywały swoje role. To było dla nas coś nowego. Pierwszy raz oglądaliśmy przedstawienie z pacynkami w roli głównej. Bardzo nam się podobało za co nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

Żaneta Żuchowicz, Małgorzata Perka

 

Dzień Języków Obcych

 

Dzień Języków Obcych

29 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Inicjatywa ta powstała, aby podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Celem spotkania było również zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz zachęcenie ich do zdobywania wiedzy o innych krajach i kulturach. Uczniowie z klasy VI i VII chętnie włączyli się w organizację spotkania. Samodzielnie przygotowali i przedstawili prezentacje multimedialne o Rosji i Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz śpiewali piosenki po rosyjsku i angielsku.

news: P1010277a.jpg

news: P1010272a.jpg

Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Rosji i Zjednoczonym Królestwie. Okazało się, że uczniowie doskonale rozpoznają flagi europejskich krajów oraz znają wiele słynnych miejsc i zabytków. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy dowiedzieli się nowych, ciekawych rzeczy oraz, że dobrze się bawili.

Sylwia Milczarek - Jaworska

 

Ksiadz Proboszcz wśród nas

 

 

Ksiądz Proboszcz wśród nas

 

Miłość Bożą w sercu swym dzisiaj mam - śpiewali uczniowie z klasy VI i VII, podczas  odwiedzin  w szkole księdza Jacka Warzechy – Proboszcza naszej parafii, wyrażając w ten sposób swoją radość, z niecodziennej wizyty.

news: P1010236a.jpg

news: P1010256a.jpg

W czasie spotkania mieliśmy możliwość uczyć się radosnego przeżywania wiary, poprzez zabawy i gry edukacyjne, o tematyce religijnej. Ksiądz Proboszcz nie odmawiał również swojego udziału w takich formach aktywności i chętnie w nich uczestniczył. Przy tej  okazji  dało się zauważyć,  że wszystkim  nam zależy na  wzroście  zainteresowania  treściami religijnymi.  Chcemy  być w świecie nosicielami wiary, słuchać i wypełniać to, co z taką troską przekazują nam inni. Ksiądz Proboszcz będąc naszym Gościem, jednocześnie przypominał w naszym zwykłym dniu o obecności Boga, wnosząc wiele radości w nasze szkolne życie. Ta obecność, z całą pewnością, umocniła naszą wiarę i ufność w Boga.
Ksiądz Proboszcz przyjął od nas także kwiaty i życzenia, a wśród nich życzliwości, serdeczności i zrozumienia. Jedna z uczennic dodała jeszcze: „niech każdy dzień pobytu
w naszej parafii Księdza Proboszcza rozwesela”. Przygotowaliśmy także dla naszego Gościa pamiątkowy album: Spacer po parafii, do którego zdjęcia wykonała uczennica klasy VI Kamila Nowicka. Mamy nadzieję, że ułatwi on poznanie urokliwych miejsc naszej okolicy.
Obserwując zachowanie młodych uczniów szkoły nie sposób oprzeć się wrażeniu, że cenią spotkania z ludźmi, którzy mówią nam o Bogu piękniej i mądrzej, niż my sami potrafimy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Proboszczowi, że mimo swoich duszpasterskich obowiązków, znalazł czas, aby nas odwiedzić.

Jolanta Jaros

 


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 


Gratulujemy!

W tym roku szkolnym na szczególne wyróżnienie zasłużyło dwoje uczniów klasy 5: Katarzyna Mossakowska i Daniel Lenarcik. Zarówno ich nienaganna postawa jak również wyniki w nauce sprawiły, że zostali nagrodzeni stypendium. Uroczyste wręczenie wyróżnień najzdolniejszym uczniom oraz ich rodzicom nastąpiło podczas zakończenia roku szkolnego. Wręczenia dokonał Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki.
Gratulujemy uczniom wspaniałych osiągnięć, zaś do ich rodziców kierujemy słowa uznania za trud włożony w wychowanie.
dsc02161a_t2.jpg
dsc02163a_t2.jpg
Kolejny rok szkolny dobiegł końca.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku, pięknej pogody oraz ciekawych przygód.
Drodzy uczniowie, życzymy wam, abyście w nowym roku szkolnym wrócili wypoczęci, z zapasem sił do realizacji nowych planów i marzeń oraz osiągania kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia we wrześniu!
Renata Bartosiak
Pożegnanie księdza proboszcza 2017


Za wszelkie dobro – DZIęKUJEMY !!!


W dniu 21 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie, gdyż wszyscy chcieli wyrazić swoją wdzięczność Osobie, która przez wiele lat służyła zawsze ludziom i szczytnym celom. Nadszedł czas pożegnania, odchodzącego na emeryturę Księdza Proboszcza Stanisława Pakiełę.

W przygotowanej inscenizacji Pół żartem – pół serio, z udziałem uczniów z klasy piątej i szóstej, wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza i jego duszpasterskiej posługi. Żegnający Księdza Proboszcza uczniowie wspominali spotkania pełne optymizmu, życzliwości i zrozumienia. Bez tej obecności nie odbyła się żadna ważna szkolna uroczystość. Wspólnie obchodziliśmy święta narodowe. Dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy.

Pojawiły się także słowa, że spotkanie Księdza Proboszcza było dla uczniów zaszczytem i wyróżnieniem, bo być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi, to rzecz jeszcze szlachetniejsza.

Swoją wdzięczność uczniowie wyrazili drobnymi upominkami, aby ocalić od zapomnienia obecność i radość, jaką doświadczali podczas pobytu w naszej parafii. Wśród osób, które wyraziły swoje uznanie dla wyjątkowej posługi Księdza Stanisława była także przedstawicielka Rady Rodziców z przepięknym koszem kwiatów. Na zakończenie ujmującego serca spotkania uczniowie oraz Nauczyciele, pracownicy szkoły otrzymali od odchodzącego na emeryturę Księdza Proboszcza bardzo wymowne obrazki z sentencjami.

Jolanta Jaros

 

 

dsc02135a_t2.jpg dsc02145a_t2.jpg dsc02137a_t2.jpg

 

admin dnia czerwiec 22 2017 · 0 komentarzy · 472 czytań ·Drukuj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink