Kwiecień 08 2020 20:26:57
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Rok Wolontariatu

Rok Wolontariatu w naszej szkole

      Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie, nowych umiejętności, na poznanie  ciekawych ludzi i świata. Uwrażliwia  na potrzeby drugiego człowieka i tworzy przestrzeń do fundamentalnego wyboru: więcej mieć czy bardziej być. Wolontariat nie może wiązać się z przymusem i niechęcią,  wtedy traci swój sens. Wolontariusz to osoba , która dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także  rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
       Dzień 5 grudnia 2017 roku obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W związku z tym w naszej szkole odbył się apel, który miał na celu przybliżyć wszystkim uczniom  ideę wolontariatu i zapoznać z zasadami działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Od roku szkolnego 2017/2018 wchodzą w życie szczegółowe regulacje dotyczące zakresu działań szkoły w obszarze wolontariatu. W związku z tym w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu. W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego porządkowali opuszczone groby na cmentarzu parafialnym w Zycku Polskim. Włączyli się w akcję świąteczną paczka dla osób starszych i samotnych, zbiórkę korków na sprzęt dla osoby niepełnosprawnej oraz w akcję „Góra Grosza”, w której uczestniczymy od wielu lat. 

Obrazy newsów: zdjecia_002a.jpgObrazy newsów: zdjecia_004a.jpg

Obrazy newsów: zdjecia_006a.jpg

         Podejmowane działania mają na celu zaangażowanie dzieci w bezinteresowną pomoc innym osobom, uwrażliwienie na potrzeby innych, a także na zwrócenie uwagi na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Edyta Michalak, Agnieszka Jarzyńska

Mikołajki w Happy Parku

Mikołajki w Happy Parku

       Dnia 7 grudnia 2017 roku dzieci  klas 0 – 4 świętowały Mikołajki w Happy Parku w Strożewku. Wyjazd był wspaniałym czasem pełnym zabawy, śmiechu i radości. Na dzieci czekał Mikołaj, z którym mogły przywitać się i zrobić sobie zdjęcie.

Obrazy newsów: dsc02410b.jpg

       Podczas swobodnej zabawy pod okiem nauczycieli na dzieci czekały również niespodzianki przygotowane przez śnieżynki. Dzieci spędziły ten czas na wspólnej bardzo aktywnej zabawie. W dobrych humorach wróciły do szkoły.

Edyta Michalak

Andrzejki integracyjne 2017

Andrzejki integracyjne w Piotrkówku

       Kultywując tradycje po raz kolejny odbył się w naszej szkole integracyjny bal andrzejkowy, w którym uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Mocarzewa. W tym roku bal odbył się 30 listopada.

Samorząd Uczniowski zadbał o dobór odpowiedniej muzyki do tańca, a także przygotował wróżby i konkursy w których  wszyscy chętnie brali udział. Można było „wywróżyć” sobie najbliższą przyszłość, czy wreszcie imię przyszłego chłopaka lub dziewczyny.

Dzieci chętnie korzystały z możliwości poznania swojej przyszłości. Dla wszystkich jak, co roku czekał słodki poczęstunek, który ufundowany został przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Słubicach, za który serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                           Żaneta Żuchowicz, Małgorzata Perka
                                                                                                                               oraz Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

           W dniu 24 listopada 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Obrazy newsów: img4210b.jpg

        Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci słuchały wierszy i  bajki, odpowiadały na zagadki, śpiewały piosenkę, wykonały prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek (to, co misie lubią najbardziej!!!).

                                                                                                                                                                                                              Edyta Michalak.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Mamy swoje prawa – znamy swoje prawa

       Co świętowaliśmy w naszej szkole 20 listopada? Oczywiście Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Już po raz czwarty skorzystaliśmy z okazji, aby przypomnieć dzieciom, że oprócz obowiązków  mają swoje prawa. Wcześniej uczniowie z klas V-VII obejrzeli film edukacyjny: Nasze prawa, który wprowadził ich w tematykę obchodzonego święta. Wspólne spotkanie wszystkich uczniów oraz nauczycieli rozpoczęło się na trzeciej godzinie lekcyjnej, gdy na sali pojawił się Król Maciuś Pierwszy, a wraz z nim Jego dworzanie,  (uczniowie z klas II –IV) w odświętnych strojach. Nie dziwił fakt, że oczy wszystkich skupiły się właśnie na nich. W przygotowanej inscenizacji  Mamy swoje prawa – znamy swoje prawa, przedstawili nam  pomysły na zapamiętanie praw, jakie mają dzieci. Niektóre scenki od razu wywołały uśmiech na twarzach, także dorosłych. Dzieci skorzystały ponadto  z okazji, żeby o swoich prawach  zaśpiewać. Wszystkim, chyba najbardziej, utkwiły w pamięci słowa: Dziecka prawa, to ważna sprawa….

Obrazy newsów: p1010351b.jpg


      Na medal, a właściwie na nagrody, spisali się również uczestnicy konkursu krasomówczego: Moje ulubione prawo, z klas V-VII. Świetnie sobie poradzili
z wykonaniem zadania. Jednak największą uwagę jury skupiła wypowiedź uczennicy z klasy VI Aleksandry Dybiec. Była zdecydowaną faworytką konkursu. Byliśmy pod dużym wrażeniem, kiedy przekonywała nas o tym, że dzieci mają niezbywalne prawa i należy ich zawsze przestrzegać. To zasługa Jej perfekcyjnego przygotowania i znajomości tematu. Równie przekonująco i z zaciekawieniem słuchaliśmy wypowiedzi Moniki Mosakowskiej (II miejsce) oraz Katarzyny Mossakowskiej (III miejsce) z klasy VI.

Obrazy newsów: p1010361b.jpg

      Dużo wrażeń wzbudził „Taniec z prawami dziecka”, wykonany przez uczniów z klas młodszych. Mimo, że początkowo trochę nieśmiało się poruszali, przy dźwiękach melodii ale wywołali reakcję „wow”. Przez chwilę panował nastrój, jak na balu, z prawami w roli głównej. Znajomości praw, wytrwale poszukiwano, podczas gry dydaktycznej: Poszukiwaczka prawdy o prawach. O niektórych można, z całą pewnością powiedzieć, że prawa dziecka „mają w jednym paluszku”. Słodkie upominki, może chociaż trochę zrekompensowały ich wiedzę. Atmosferę wspólnego świętowania podgrzewały gromkie brawa.
      Tak, jak na lekcjach przypominamy uczniom o ich obowiązkach, tak warto, aby podczas Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przemówiły dzieci, przypominając dorosłym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały.

           

 

              Byłam, widziałam, zrelacjonowałam na bieżąco: Jolanta Jaros

Narodowe Święto Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 10 listopada o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

news: DSC02343a.jpg

news: DSC02347a.jpg

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV-VII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Iwony Michalskiej – Milczarek i nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Perki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu takie utwory: „ Taki kraj”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Miejcie nadzieję”, „ Biały krzyż”, i „ Ojczyzno ma”. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Iwona Michalska - Milczarek

 

Śniadanie Daje Moc

Dzień Śniadanie Daje Moc


W dniu 8 listopada 2017 r. klasy 0-3 Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie Daje Moc. Rozpoczęliśmy filmem edukacyjnym dotyczącym zdrowego odżywiania.

Images: P1010337a.jpg

Images: P1010341a.jpg

Następnie każda klasa wykonała zdrowe posiłki: kanapki, sałatki, surówki oraz zdrowe przekąski. Kulminacyjnym punktem tego dnia była wspólna degustacja zdrowego śniadania. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Okazało się, że nasze dzieci znają bardzo dobrze zasady zdrowego odżywiania.


Wychowawczynie klas 0 - III

Projekt Edukacyjny "Odżywiamy się Zdrowo"

 

Projekt Edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”

W dniach 6-8 listopada 2017r. klasy 0-3 wraz z wychowawcami realizowały projekt edukacyjny „Odżywiamy się zdrowo”. W ramach projektu dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania, przedstawiły krótkie inscenizacje o wyżej wymienionej tematyce, wykonały prace plastyczno-techniczne związane ze zdrowym odżywianiem oraz przygotowały zdrowe posiłki.

news: DSC02312a.jpg

news: DSC02323a.jpg

news: DSC02336a.jpg

Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Wychowawczynie klas 0 - III

Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klasy I połączone z Dniem Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I. Była to wyjątkowa chwila gdyż tego dnia obchodziliśmy również Święto Edukacji Narodowej.

Images: P1010283a.jpg

Images: P1010284a.jpg

W gronie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Images: P1010290a.jpg

Images: P1010298a.jpg

Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Pani Małgorzaty Perka zaprezentowały piękny program artystyczny. W nagrodę otrzymały upominki od starszych kolegów i rodziców. Cała uroczystość zakończyła się dyskoteką z poczęstunkiem.

Małgorzata Perka

 


 

Dzień Patrona

Dzień Patrona

W październiku każdego roku, w rocznicę przekazania sztandaru naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona. Uroczystość przygotowały panie Iwona Michalska – Milczarek i Sylwia Milczarek- Jaworska.

news: P1010306a.jpg

news: P1010325a.jpg

Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat życia Władysława Jagiełły, wykonywali zadania ortograficzne, matematyczne, historyczne i sprawnościowe. Głównym punktem obchodów święta szkoły był Turniej Sportowy. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Kibice żywo dopingowali swoje drużyny. Konkurencje budzące najwięcej emocji to : „ walka ze smokiem” i „ wyścigi na rączym rumaku”. Uczestników tych konkurencji nagrodzono salwą śmiechu i gromkimi brawami.

news: P1010332a.jpg

news: P1010315a.jpg 

Na koniec zawodów organizatorzy serdecznie pogratulowali wszystkim startującym osiągniętych wyników i wręczyli słodki upominek. Dzień ten upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze i na długo pozostanie nam w pamięci.

Iwona Michalska–Milczarek, Sylwia Milczarek-Jaworska

Spotkanie z Panem Dobromirem Makowskim

23 września 2017 roku klasa VI i VII uczestniczyły w poruszającym spotkaniu z Panem Dobromirem Makowskim, które odbyło się w ramach profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.

news: DSC02239a.jpg

news: DSC02245a.jpg 

Pan Dobromir podzielił się z nami wstrząsającą historią swojego życia, którą udowodnił, że nigdy nie jest za późno, aby stać się lepszym człowiekiem. Ostrzegał uczestników, aby nie ulegać złym wpływom i kierować się w życiu własnym rozumem. Historia jego życia udowadnia, że wszystko jest możliwie, jeśli tylko chcemy podjąć wysiłek i żyć kierując się bezcennymi wartościami.

Sylwia Milczarek - Jaworska

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink