Kwiecień 03 2020 04:02:50
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Ksiadz Proboszcz wśród nas

 

 

Ksiądz Proboszcz wśród nas

 

Miłość Bożą w sercu swym dzisiaj mam - śpiewali uczniowie z klasy VI i VII, podczas  odwiedzin  w szkole księdza Jacka Warzechy – Proboszcza naszej parafii, wyrażając w ten sposób swoją radość, z niecodziennej wizyty.

news: P1010236a.jpg

news: P1010256a.jpg

W czasie spotkania mieliśmy możliwość uczyć się radosnego przeżywania wiary, poprzez zabawy i gry edukacyjne, o tematyce religijnej. Ksiądz Proboszcz nie odmawiał również swojego udziału w takich formach aktywności i chętnie w nich uczestniczył. Przy tej  okazji  dało się zauważyć,  że wszystkim  nam zależy na  wzroście  zainteresowania  treściami religijnymi.  Chcemy  być w świecie nosicielami wiary, słuchać i wypełniać to, co z taką troską przekazują nam inni. Ksiądz Proboszcz będąc naszym Gościem, jednocześnie przypominał w naszym zwykłym dniu o obecności Boga, wnosząc wiele radości w nasze szkolne życie. Ta obecność, z całą pewnością, umocniła naszą wiarę i ufność w Boga.
Ksiądz Proboszcz przyjął od nas także kwiaty i życzenia, a wśród nich życzliwości, serdeczności i zrozumienia. Jedna z uczennic dodała jeszcze: „niech każdy dzień pobytu
w naszej parafii Księdza Proboszcza rozwesela”. Przygotowaliśmy także dla naszego Gościa pamiątkowy album: Spacer po parafii, do którego zdjęcia wykonała uczennica klasy VI Kamila Nowicka. Mamy nadzieję, że ułatwi on poznanie urokliwych miejsc naszej okolicy.
Obserwując zachowanie młodych uczniów szkoły nie sposób oprzeć się wrażeniu, że cenią spotkania z ludźmi, którzy mówią nam o Bogu piękniej i mądrzej, niż my sami potrafimy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Proboszczowi, że mimo swoich duszpasterskich obowiązków, znalazł czas, aby nas odwiedzić.

Jolanta Jaros

 


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 


Gratulujemy!

W tym roku szkolnym na szczególne wyróżnienie zasłużyło dwoje uczniów klasy 5: Katarzyna Mossakowska i Daniel Lenarcik. Zarówno ich nienaganna postawa jak również wyniki w nauce sprawiły, że zostali nagrodzeni stypendium. Uroczyste wręczenie wyróżnień najzdolniejszym uczniom oraz ich rodzicom nastąpiło podczas zakończenia roku szkolnego. Wręczenia dokonał Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki.
Gratulujemy uczniom wspaniałych osiągnięć, zaś do ich rodziców kierujemy słowa uznania za trud włożony w wychowanie.
dsc02161a_t2.jpg
dsc02163a_t2.jpg
Kolejny rok szkolny dobiegł końca.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku, pięknej pogody oraz ciekawych przygód.
Drodzy uczniowie, życzymy wam, abyście w nowym roku szkolnym wrócili wypoczęci, z zapasem sił do realizacji nowych planów i marzeń oraz osiągania kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia we wrześniu!
Renata Bartosiak
Pożegnanie księdza proboszcza 2017


Za wszelkie dobro – DZIęKUJEMY !!!


W dniu 21 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie, gdyż wszyscy chcieli wyrazić swoją wdzięczność Osobie, która przez wiele lat służyła zawsze ludziom i szczytnym celom. Nadszedł czas pożegnania, odchodzącego na emeryturę Księdza Proboszcza Stanisława Pakiełę.

W przygotowanej inscenizacji Pół żartem – pół serio, z udziałem uczniów z klasy piątej i szóstej, wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza i jego duszpasterskiej posługi. Żegnający Księdza Proboszcza uczniowie wspominali spotkania pełne optymizmu, życzliwości i zrozumienia. Bez tej obecności nie odbyła się żadna ważna szkolna uroczystość. Wspólnie obchodziliśmy święta narodowe. Dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy.

Pojawiły się także słowa, że spotkanie Księdza Proboszcza było dla uczniów zaszczytem i wyróżnieniem, bo być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi, to rzecz jeszcze szlachetniejsza.

Swoją wdzięczność uczniowie wyrazili drobnymi upominkami, aby ocalić od zapomnienia obecność i radość, jaką doświadczali podczas pobytu w naszej parafii. Wśród osób, które wyraziły swoje uznanie dla wyjątkowej posługi Księdza Stanisława była także przedstawicielka Rady Rodziców z przepięknym koszem kwiatów. Na zakończenie ujmującego serca spotkania uczniowie oraz Nauczyciele, pracownicy szkoły otrzymali od odchodzącego na emeryturę Księdza Proboszcza bardzo wymowne obrazki z sentencjami.

Jolanta Jaros

 

 

dsc02135a_t2.jpg dsc02145a_t2.jpg dsc02137a_t2.jpg

 

admin dnia czerwiec 22 2017 · 0 komentarzy · 635 czytań ·Drukuj
Czyste powietrze 2017


„Czyste Powietrze Wokół Nas”

Program Przedszkolnej Edukacji antytytoniowej


20170331_081921a_t2.jpg 20170407_113948a_t2.jpg

Po raz pierwszy dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Założeniem programu jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego i wykształcenie świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach bezpośredniego kontaktu z palącymi. Program ma na celu wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów. Dzieci chętnie brały udział w prowadzonych zajęciach. Przez cały okres trwania programu towarzyszył dzieciom dinozaur Dinek. Uczyliśmy się piosenki o Dinku, wykonywaliśmy karty pracy z Dinkiem, a na koniec wspólnie zrobiliśmy gazetkę na korytarzu szkolnym na temat różnych rodzajów dymów. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje przyczynią się do zdrowszego i świadomego funkcjonowania w otoczeniu.

 

List Rzecznika Praw Dziecka 2017

List do Uczennic i Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

Wasz Rzecznik

Marek Michalak

 

Zakończenie roku szkolnego 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017 roku (piątek) o godz. 9:00.

Zbieraj baterie 2017

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała podziękowanie za    aktywny udział w VI Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”. Szkoła zebrała  14  kg zużytych baterii i akumulatorów, a tym samym współczynnik w przeliczeniu na jednego ucznia wyniósł 0,35. Poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczniowie przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.

Bezpieczne wakacje 2017


„Bezpieczeństwo podczas wakacji” było tematem spotkania uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami policji: sierż. szt. Marzeną Mierzejewską i st. asp. Piotrem Rybciakiem. Podczas spotkania, w którym wzięło udział około 40 uczniów z klas I-VI, mundurowi poruszyli najważniejsze aspekty bezpiecznych zachowań podczas letniej kanikuły. Celem pogadanki było przypomnienie uczniom, że tylko bezpieczne zachowania sprawią, że z letnim czasem będą łączyły się same miłe wspomnienia. Pani M. Mierzejewska rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym odpoczynku zarówno nad woda jak i w miejscu zamieszkania. Przekazała informacje dotyczące tego, jak ustrzec się przed kradzieżą i w jaki sposób unikać wielu zagrożeń. Funkcjonariusze przypomnieli też uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w sieci i rozsądnego korzystania z portali podczas nawiązywania nowych wakacyjnych znajomości. Policjanci apelowali do uczniów, aby ci podczas letnich wyjazdów nie sięgali po jakiekolwiek używki. Zwrócili też uwagę na to, aby wszyscy wyposażyli siebie i swe jednoślady w elementy odblaskowe. Na zakończenie goście życzyli uczniom udanych i bezpiecznie spędzanych wakacji, a my, nauczyciele, do tych życzeń się dołączamy.

 

dsc02118a_t2.jpg
Karta rowerowa 2017


Przygotowanie do karty rowerowej odbywa się na zajęciach technicznych prowadzonych przez p. Renatę Bartosiak. Przygotowanie obejmuje wiadomości ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz jazdy na rowerze. Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie klas czwartych, którzy ukończyli 10 lat, w wyjątkach za zgodą rodzica uczniowie, którzy w tym roku ukończą 10 lat. Blankiet karty rowerowej po zdanych egzaminach uczniowie otrzymają najwcześniej w dniu 10 urodzin. W Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku w dniu 20 czerwca 2017 roku odbył się egzamin praktyczny na Kartę Rowerową. Do egzaminu przystąpiło 5 uczniów. Organizatorami i egzaminatorami egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową byli p. Renata Bartosiak -  nauczyciel i asp. szt. Piotr Rybciak - dzielnicowy gminy Słubice. Na twarzach dzieci widać było przejęcie związane zarówno z ogromną chęcią zdania egzaminu, jak również z obecnością funkcjonariusza policji. Jednak pan Rybciak okazał się po raz kolejny sympatyczny i życzliwy. Jazdę praktyczną zdali wszyscy i wkrótce otrzymają Kartę Rowerową.

dsc02110a_t2.jpg

dsc02116a_t2.jpg

Serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!


III Gminny Dzień Dzieca 2017
Oto jak bawiły się nasze dzieci podczas III Gminnego Dnia Dziecka w Słubicach zatytułowanego "Zabawa na Dzikim Zachodzie" dnia 1 czerwca 2017r.

dsc01926a_t2.jpg dsc01968a.jpgdsc01952a_t2.jpg dsc01965a_t2.jpg dsc01917a_t2.jpg

Organizatorami III Gminnego Dnia Dziecka byli: Wójt Gminy Słubice, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słubicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach.
Więcej zdjęć znajduje się w Galerii. Zapraszamy!

Dzień Matki i Ojca 2017

"Cudownych rodziców mam..." pod takim tytułem przebiegał tegoroczny Dzień Matki i Ojca w naszej szkole. 25 maja 2017 r. rodzice licznie przybyli podziwiać występy pociech. Każde dziecko brało udział w tej uroczystości: młodsze prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, starsze przygotowały inscenizacje o pomieszanych baśniach i o prawdziwym szczęściu. Oprócz życzeń rodzice otrzymali pamiątkowe ramki wykonane przez uczniów oraz słodki poczęstunek.


dsc01866a.jpg dsc01883a.jpg dsc01884a.jpg

Atmosfera spotknia była jak zwykle ciepła, rodzinna, co za każdym razem podkreślają i rodzice i przybyli goście: p. Katarzyna Milczarek - Przewodnicząca Rady Gminy Słubice oraz ksiądz Stanisław Pakieła - proboszcz parafii Zyck.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej uroczystości za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink