Wrzesień 19 2020 14:55:11
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Dla uczniów - zadania do wykonania
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Szkolne Koło Wolontariatu

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu                                                        

      Rozpoczął się drugi rok działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku.

Obrazy newsów: dsc02972.jpg

Po ustaleniu harmonogramu spotkań i podjęciu inicjatyw przystąpiliśmy do podejmowania działań, które na mniejszą lub większą skalę  mają zmieniać sposób patrzenia i pojmowania codziennych sytuacji. Wytyczono określone cele i zadania, które zamierzamy podejmować w roku szkolnym 2018/2019. Cieszy fakt, że przystąpili do naszego koła nowi uczniowie, którzy chcą poświęcać swój czas , angażować się w niesienie pomocy i kreować  postawy altruistyczne.

Obrazy newsów: dsc02977.jpg   Obrazy newsów: dsc02973.jpg

Ważne jest aby w młodym człowieku rozwijać zainteresowania, a także poszukiwać pożytecznych form spędzania czasu wolnego. Wolontariat jest jedną z tych form rozwijania kreatywności, którą warto, a nawet trzeba wspierać i rozpowszechniać.

                                                                                                                                                                                                                            Edyta Michalak

"Czytam bo lubię"

      "Czytam, bo lubię" to projekt edukacyjny który w tym roku szkolnym będzie realizowany w klasach I – III oraz oddziale przedszkolnym. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury dziecięcej polskiej i światowej, a przez to rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wzbogacanie słownictwa i wiedzy ogólnej. Czytając książki dzieci rozwijają swoją wyobrażnię oraz umiejętności ekspresyjnego wyrażania własnych przeżyć. Realizację projektu rozpoczęliśmy Dniem Głośnego Czytania – 28 września z Gangiem Słodziaków.

Obrazy newsów: zd_2.jpg

W ramach projektu przystąpiliśmy również do Ogólnopolskiego Konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" pod patronatem sieci sklepów Biedronka. Warto w tym miejscu przytoczyć cytat Alberta Einsteina : "Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligrntne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek." Poprzez realizację projektu, chcemy uświadomić rodzicom, że głośne czytanie dziecku przez przynajmniej  10  minut  dziennie  rozbudza  ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem.
     Mamy nadzieję, że nasz projekt przyniesie oczekiwane rezultaty.

Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

PZU odblaski

     Dzieci z klas młodszych naszej skoły przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Tegoroczna akcja PZU ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kierowana jest do wszystkich dzieci, rodziców, a także nauczycieli. Dzieci otrzymały dblaski oraz uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych zajęciach. Przyjazna forma zajęć  pomogła dzieciom zrozumieć istotne zasady bezpieczeństwa na drodze. Poznały też nową, bajkową postać Niestraszka. Odblaskowy Niestraszek to bohater, który łączy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą.
       Mamy nadzieję, że podjęte przez nasz działania oraz akcja PZU przyniosą pozytywne rezultaty
i wzmocnią bezpieczeństwo dzieci na drogach.

                                                                                              Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

          W dniu 22 czerwca uroczyscie zakończyliśmy rok szkolny. To kolejne zakończenie, kiedy nie musieliśmy nikogo żegnać. Z uśmiechem i dużą niecierpliwością czekaliśmy na rozdanie świadectw oraz nagrody.

Obrazy newsów: dsc02959b.jpg

        W roku szkolnym 2017/2018 na szczególne wyróżnienie zasłużyło troje uczniów kl. VI: Daniel Lenarcik, Katarzyna Mossakowska i Kamila Nowicka. Uczniowie za nienaganną postawę i wysokie wyniki w nauce zostali nagrodzeni stypendium.

Obrazy newsów: dsc02966b.jpg

Obrazy newsów: dsc02967b.jpg

Obrazy newsów: dsc02969b.jpg

           Rodzice wyżej wymienionych uczniów otrzymali Listy gratulacyjne.

Obrazy newsów: dsc02964b.jpg

Życzenia wakacyjne

 

            Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
            Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018. Do zobaczenia 3 września 2018 r.

Rada  Pedagogiczna

Bezpieczne Wakacje 2018

„Bezpieczne Wakacje” – 2018

            Nadchodzi czas  wakacji,  wyjazdów,  wypoczynku  nad wodą,  pieszych i rowerowych  wycieczek.  Aby wakacje były udane  musimy zachować szczególną ostrożność.
W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” przyjechał do nas  nasz dzielnicowy i przeprowadził zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w naszej okolicy. W bardzo ciekawy sposób przedstawił, jak wystrzegać się zagrożeń, które czyhają  na nas. Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego. Dzięki takim zajęciom jesteśmy przekonani, że cali i zdrowi wrócimy po wakacjach do szkoły.

Obrazy newsów: dsc02957b.jpg

            Kolejnym działaniem programu  była wycieczka nad Wisłę. Wychowawcy  wskazali  bezpieczne miejsca do zabawy oraz omówili,  jak bezpiecznie bawić się nad wodą w czasie wakacji.

Gminny Konkurs Matematyczny

12 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem: ”Myślę, liczę tworzę.”

Obrazy newsów: dsc07375b.jpg

Obrazy newsów: dsc07403b.jpg

Obrazy newsów: dsc07428b.jpg

A oto wyniki naszych uczniów:

Kacper Józwik kl. 4 – IV miejsce
Mikołaj Kuźmiński kl. 5 – IV miejsce
Kamila Nowicka kl. 6 - III miejsce
Krystian Ryfa kl. 7 - III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Milena Cieślak

Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski „Brzechwa Dzieciom”

        Dnia 07.06.2018r., odbył się w Szkole Podstawowej  w Piotrkówku konkurs  recytatorski skierowany do dzieci ze szkół podstawowych  z terenu naszej gminy. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego Jana Brzechwy z wykorzystaniem ruchu, gestu, mimiki i  muzyki… 

                        Obrazy newsów: konkur_recytatorski.jpg                                           

     Występy dzieci miały niezwykle interesujący i barwny przebieg. Dla większości z nas  twórczość Jana  Brzechwy  kojarzy się z pisaniem poezji dla dzieci o charakterze żartobliwym  z  wykorzystaniem  dowcipu  sytuacyjnego  i   zaskakujących skojarzeniach.   Podczas   występów  mogliśmy przekonać  się,  że poeta  zajmował  się  trudnymi i podniosłymi  sprawami  ważnymi  dla  państwa  polskiego.  Wszyscy  występujący otrzymali dyplomy za udział w konkursie,  a laureaci dyplomy, narody książkowe i rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i gości czekał słodki  poczęstunek w postaci pysznego ciasta od rodziców z naszej szkoły. Wszystkim występującym, nauczycielom przygotowującym dzieci, rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu, a także oceniającej komisji bardzo dziękujemy za miło spędzone chwile.

Edyta Michalak

Szkoly Dzień Mamy i Taty

    Dzień Matki i Ojca to najlepsza okazja dla dzieci i nauczycieli, by zaprosić Rodziców do szkoły. W tym roku 24 maja w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Przedszkolaki przedstawili swoim Rodzicom program artystyczny pod tytułem „Jak mama tatę poznała. Klasy I-III  z ogromnym wzruszeniem recytowali nastrojowe wiersze, śpiewali okolicznościowe piosenki i składali życzenia płynące z głębi małych serduszek.

Obrazy newsów: dsc02814b.jpg

Obrazy newsów: dsc02888b.jpg

   Natomiast klasy IV-VII przedstawiły sceny kabaretowe, można rzec „z życia wzięte”. Doniosłe słowa i starania naszych artystów dostarczyły zebranym wiele radości i wzruszeń, o czym świadczyły gromkie brawa płynące z widowni. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kwiaty. Następnie dyrektor szkoły Pani Maria Perka zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Była to też chwila dzielenia się wrażeniami z występu dzieci i pochwał. Myślę, że świąteczny nastrój i mila atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

 

                                                                                                          Agnieszka Jarzyńska

Profilaktyka uzależnień

        Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły 16 maja 2018 r. uczestniczyli w szkoleniuna na  temat "Profilaktyka uzależnień". Organizatorem szkolenia był GOPS w Słubicach.

Obrazy newsów: dsc02755b.jpg

Obrazy newsów: dsc02757b.jpg

D. Jaros

Dzień Europejski

Dzień Europejski

            11 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Wzięli w nim udział członkowie Klubu Małego Europejczyka i chętni uczniowie z klas I-III.  Opiekunki Klubu przygotowały prezentację multimedialną „Poznaję Unię Europejską”, z której dowiedzieliśmy się dużo ważnych i ciekawych informacji o Unii Europejskiej.  Następnie podzieliliśmy się na zespoły i wykonywaliśmy różne zadania sprawdzające naszą wiedzę na temat Unii. Wszyscy wspaniale się bawili.

Obrazy newsów: dsc02748b.jpg

                                                                                    Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi  w klasach O-III

W naszej szkole Dzień Ziemi  obchodzony był 23 kwietnia. Dzieci z klas 0-III aktywnie włączyły się w jego obchodzenie. Obejrzały film związany z promowaniem działalności proekologicznych. Wybrały się na wycieczkę w celu dostrzeżenia wpływu działalności człowieka na najbliższe środowisko. Zasadziliśmy na terenie szkoły krzew ozdobny, a następnie dzieci przystąpiły do akcji sprzątania terenu wokół szkoły. Na koniec na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami.

 Obrazy newsów: dsc02697b.jpg

Obrazy newsów: dsc02716b.jpg

Dzień Ziemi w Klasach IV-VII

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klas IV-VII  wzięli udział w specjalnie przygotowanych dla nich przez nauczycieli w  szkolnych podchodach ekologicznych. Zadania do rozwiązania podzielone były na dwie kategorie: zajęcia o charakterze ruchowym i umysłowym w postaci zagadek, rebusów, itp. Uczestnicy podzieleni byli na dwie drużyny, które miały odnaleźć wszystkie stacje zadaniowe i rozwiązać zadania takie same dla obydwu drużyn, co oczywiście wszystkim się udało. Zabawa była ekscytująca i do końca wszystkich trzymała w dużym napięciu i oczekiwaniu, kto wygra.

                                                                                             Edyta Michalak

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink